Forum

xp professional sha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp professional share ettiğim bir folder 'ı sadece istediğim kişilerin görmesini istiyorum

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
452 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba;

Bulunduğum şirkette ki xp prof işletim sistemi yüklü pc me bir folder açıp share ettiğim zaman. win 7 deki gibi advance share özelliği ile karşılaşmıyorum. Kendi local 'im de share ettiğim bir folder' i nasıl istediğim kişilerin girmesini ve üzerinde oynaması yapmasını sağlayabilrim. hepimiz aynı grupta çalışmak zorundayız..

Teşekkürler...

Gönderildi : 12/04/2011 15:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Paylaşım kısmında paylaşım izinlerinde everyone grubunu kaldırmalı ve bunun yerine kimler erişim sağlayacak ise sadece onları eklemelisiniz.Aynı işlemi securtiy kısmında yapmanızdada yarar var.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  bu makale çok detaylı konuyu ele alıyor.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/04/2011 15:34

Paylaş: