Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

NTLDR SORUNU

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
456 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar 15 pc li bir network ağı sürekli pc ler sırayla NTLDR eksik sorunuyla karşılaşıyor. Sıfır kurulum yaptım hepsine bir kaç gün sonra tekrar aynı şekle geliyo birini onarıyorum formatlıyorum. Diğeri oluyor. Virüs programı yüklü firewall var. Millette user yetkisi mevcut kafayı yemek üzereyim hiç bu şekilde bir virüs vs.. karşılaşan arkadaş varmı . Yada sorun ne olabilir ?

Gönderildi : 12/06/2008 03:30

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

Kurulum yaptıgınız xp cd degiştirip kurulum yaptınız mı yada orjinal sürümmüdür,

Çözüm için format atmaya gerek yok aşagıdakı uygulamaları sırası ile yapınız düzelecektir sisteminiz. 

1-) Windows XP cdsi ile bilgisayarını aç (boot et).
2-) Windows kurulum ekranı karşına gelince klavyeden "R" tuşuna bas.
3-) Kurtarma konsoluna girişte yönetici (administrator) şifreni girmen gerekebilir. Eğer gerekirse şifreni gir ve devam et.
4-) Daha sonra kurtarma konsolundayken eksik olan ntldr ve ntdetect.com dosyasını C:\ içerisine kopyala. Aşağıdaki gibi.

copy e:\i386\ntldr c:\
copy e:\i386\ntdetect.com c:\

5-) fixboot yaz enterla.
6-) fixmbr yaz enterla
7-) exit ile çık.
Bilgisayarını tekrar başlat

Gönderildi : 12/06/2008 05:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Hocam anlatamadım sanırım, cd yi değiştirdim. Pc yi değiştirdim Noteboka bile kurdum 0 bir kaç gün sonra ntldr gidiyor. Bütün sistemde virüs vardır diye hepsini server dahil formatladım.

Ancak bir türlü randuman alamadım muhakkak gidiyor ve hep aynı hata NTLDR eksik

Ayrıca formatlanmadan yapıyorum zaten NTLDR için formata gerek yok ama ben garantiye alıyım diye formatlada denedim.

Bcupdate2 toolunu denedim şimdide bakalım nasıl sonuç verecek

Gönderildi : 13/06/2008 01:59

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

disklerde dosya sistemi nedir fat mi ntfs mi?

Gönderildi : 13/06/2008 04:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba , elinizde test pc si varsa onunla bi  monitornig yapmanızı öneririm  yada  normal  pc içerisinde vmware  kurarak  networke almanızı  sorun virus kaynaklı gözüküyor ..

Gönderildi : 13/06/2008 11:59

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

eğer network virüsü varsa bu normaldir. Formatı FDisk şeklindemi atıyosun yoksa sadece %systemdrive% mı ?

Gönderildi : 14/06/2008 15:44

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Ntldr dosyasını silen virüs antivirüse yakanlanmadığı için virüs programıda öneremiyoruz 🙂
Pclerin startuplarını kontrol edin ilginç birşey varmı vs gözlemleyin.

Gönderildi : 15/06/2008 00:46

Paylaş: