Forum

Clientlerden Fax g&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Clientlerden Fax gönderimi

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
486 Görüntüleme
(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Xp Clientlerden Nasıl fax gönderebilirim. Kullanıcılar sürekli fax makinasının yanına inmesinler diye böyle kısa bir yol düşündüm.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/06/2008 12:42

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

sistemde server var ise
fax server kurun
clientlarını yükleyin
kullanıcılardan yazdır dediğiniz zaman fax çekebilirsiniz

Gönderildi : 10/06/2008 12:59

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

GFI Fax Maker kurulu tek yapmam gereken client programını kurmam yanılıyormuyum?

Ayrıca Clientte ne gibi bir ayar yapmam gerekiyor. Bilgi Verirseniz Çok sevinirim ?

Gönderildi : 10/06/2008 13:53

(@MahmutALTUNTAS)
Gönderiler: 29
Eminent Member

eğer basit bir şekilde halletmek istiyorsan sisteminde 2003 server var ise servera fax server yüklersin tabii fax-modemin olacak server üstünde

fax serveri kurduktan sonra clientlara geçersin onlarada fax serveri kurarsın ve clientlar yazıcılar arasında server üzerinde fax olarak görecekler ve

sanki yazıcıya döküman gönderir gibi fax gönderebilecekler...

not : dc nin adı ne ise örnek olarak server diyelim o zaman server üzerinde fax olarak görürsün yazıcıların arasında...

Gönderildi : 11/06/2008 22:06

(@AliYILMAZ)
Gönderiler: 125
Estimable Member

gfi faxmaker fax server konusunda oldukça başarılı. faxmaker kurulu ise serverda muhtemelen exchange üzerinden çalıştırıyorsun clientlarda gfi faxmaker faxclient i yüklemen gerekli sonra faxmaker conf. üzerinden yetkilendirme yapman gerekli. clienttan gondermen için print ten faxmaker ı seçmen yada outlooktan (exchange hesabı ayarladığını düşünüyorum) adres bolumune [fax:fax numarası] gonder i tıkladıgında exchange üzerinden faxmaker faxı gonderiyor.

Server üzerindeki faxmaker yapılandırman ve ayarların düzgün mü?

Gönderildi : 12/06/2008 19:22

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

gfi faxmaker fax server konusunda oldukça başarılı. faxmaker kurulu ise serverda muhtemelen exchange üzerinden çalıştırıyorsun clientlarda gfi faxmaker faxclient i yüklemen gerekli sonra faxmaker conf. üzerinden yetkilendirme yapman gerekli. clienttan gondermen için print ten faxmaker ı seçmen yada outlooktan (exchange hesabı ayarladığını düşünüyorum) adres bolumune [fax:fax numarası] gonder i tıkladıgında exchange üzerinden faxmaker faxı gonderiyor.

Server üzerindeki faxmaker yapılandırman ve ayarların düzgün mü?

Merhabalar. Şu anda Server Üzerinde FAX maker kurulu ve sorunsuz sekilde calısmaktadır.  Yogun olduğum için yazdıklarınıza bakamamıstım üzgünüm. önerilerinizi dinleyip geri bildirim yapacağım.

Gönderildi : 13/06/2008 12:08

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Tekrardan Merhabalar.

Uzun zamandır ugrasıyorum fakat çözemedim bu sorunu. aklıma takılan bir nokta var. karsı tarafın mailine mi gidiyor yoksa direk fax  alıcısına mı. ayrıca bu fax maker clienti configure ederken nelere dikkat etmem gerekiyor.

Gönderildi : 19/06/2008 18:58

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

client kurulumu var sadece onda da faxserver/exchange seçmen gerekli.

Karşı tarafın faxına düşüyor gonderdiğin fax.

Bu kullanıcıyı yeni açıp fax yetkisi vermeden mi göndermeye çalışıyorsun?

Aldığın hata ne tam olarak?

Gönderildi : 19/06/2008 19:32

(@murataydin)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba.

ilk başlarda SMTP hatası veriyordu giderdim şimdi hiç hata vermiyor fakat faksıda gönderemiyorum. Aslında benden cıkıyor ama karsı tarafa gitmiyor.kullanıcılara nasıl fax yetkisi vericem fax serverda fax maker config de lisanced users a  mı eklicem fax cekmesini istediğim kullanıcıyı.

client kurulumu var sadece onda da faxserver/exchange seçmen gerekli.

Karşı tarafın faxına düşüyor gonderdiğin fax.

Bu kullanıcıyı yeni açıp fax yetkisi vermeden mi göndermeye çalışıyorsun?

Aldığın hata ne tam olarak?

Gönderildi : 19/06/2008 20:44

(@AliYILMAZ)
Estimable Member

Evet yetkiyi ordan ver sonra kullanıcının hesabından gonderirken hesap exchange seçili olacak.

bu şekilde gönderebiliyo olman gerekir.

yinede sorun varsa bakalım.

Gönderildi : 19/06/2008 20:51

(@YunusDervis)
Gönderiler: 12
Active Member

Şimdi arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var gerek server 2003 ün normal faxı ile gerekse GFİ nin faxserver i ile fax gönderebiliyorum fakat aklıma takılan bir nokta mevcut sözonusu aynı lokaldeki bir insan fakat lokasyonlar farklı yurtdışında ve vpn ile bağlanıyor diyelim bu adam fax makinesinden fax çektiğinde gelen faxı önceden belirlenmiş kişilerin yani diyelim ki 1250 ali kullanıcısının adam 1250 ye fax çektiğinde gelen fax otomatik olarak adamın maili ne düşssün sistemde exchange de mevcut böyle bir olay GFİ faxmaker veya windowsun fax serveri ile çözülebilir mi yoksa çözümü çok daha başka birşey midir acaba?beni bilgilendirirseniz sevinirim..

Gönderildi : 02/12/2008 02:51

(@ErdemFirat)
Gönderiler: 57
Trusted Member

Merhaba, konuyu hortlatmış gibi olacağım ama ben yeni bir işe başladım sistem faxmaker ile çalışıyor.clientlerden birkaçı fax gönderme işlemini sorunsuz gerçekleştirebiliyorken. birkaçı gerçekleştiremiyor. Kendi Pc me kurdum client programını kullanıcı adı şifresini felan girmeme rağmen hala fax gönderme işlemini gerçekleştirebilmiş değilim. Şimdi yaptıklarımı sırası ile anlatsam daha anlaşılır olacak sanırım.

-Faxmaker configuration programından kullanıcıyı yaratıyorum users kısmından.

-Client programını kullanıcıya kuruyorum Gerekli ayarları yapıyorum.

-Fax programını açıp numarayı yazıp faxımı gönderiyorum. 

-Bana bilgi maili geliyor. Alıcı sunucu, bağlantı isteklerini kabul etmedi. diye. 

Gönderildi : 17/09/2014 16:00

Paylaş: