Forum

HDD FORMAT SORUNU

Bildirimler
Hepsini Temizle

HDD FORMAT SORUNU

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
792 Görüntüleme
(@MehmetAkifTanguzel)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar;

İşyerinde bi pc ye format çektim gayet güzel çalıştı sonra anakart, işlemci ve ram leri değistim tekrar format atmak istedim fakat "Kur Bilgisayarınızın Donanım Yapılandırmasını İnceliyor" yazısı çıktıktan sonra ekran kararıyor hersey çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor bıostan baktığımda HDD görünüyor hersey normal hatta aynı kombinasyonda bi baska HDD takıp denedim gayet güzel formatladı ve çalışıyor sizce sorun nedir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Gönderildi : 09/06/2008 12:06

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam  deneme olarak farklı  cd rom ve farklı cd ile deneyebilirmisiniz ?

onboard ekran kartı varsa onu kullanabilirsiniz

Gönderildi : 09/06/2008 15:19

(@MehmetAkifTanguzel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

denedim hem farklı cd lerle denedim hem baska cd rom taktım denedim hepsinde aynı hata veriyor onboard ekran kartıylada denedim baska harici ekran kartıda taktım denedim yine olmadı. Baska pclerle de denedim yine olmadı.

Gönderildi : 09/06/2008 17:46

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

denedim hem farklı cd lerle denedim hem baska cd rom taktım denedim hepsinde aynı hata veriyor onboard ekran kartıylada denedim baska harici ekran kartıda taktım denedim yine olmadı. Baska pclerle de denedim yine olmadı.

Sorununuz disk kaynaklı gibi görünüyor zaten ilk yazınızdada belirtmişsiniz farlı disk le sorunsuz kurulum yaptığınızı

Gönderildi : 09/06/2008 17:57

(@MehmetAkifTanguzel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Evet ama biostan baktığımda HDD görünüyor kapasitesini felan hepsini gösteriyor pc yi açtığımda HDD yi elime alıyorum titresim var yani çalıştığını hissediyorum.

Gönderildi : 09/06/2008 18:04

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Diski biosta görebilirsiniz ve bilgisayarı çalıştırdığınızda diskin motoruda dönebilir titreyebilir.Fakat işletim sistemi dosyaları diske yazılırken sorunlu bölgeye (fiziki hasarlı vs vs) gelindiğinde hata verebilir.
Tamamen disk üzerindeki fabrikasyon hatasından kaynaklanıyor olabilir.

Gönderildi : 09/06/2008 19:03

(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member

merhabalar biraz değişik bir yaklaşım gibigörünebilir fakat aynı şey benimde başıma gelmişti daha yüksek watt lı bir power supply ile denerseniz problem kalmıcaktır

kolay gelsin

Gönderildi : 09/06/2008 19:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

selam

3.party dos toll ları (hiren's) ile açmayı denermisin diski

Gönderildi : 09/06/2008 20:52

(@MehmetAkifTanguzel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

selam

Teşekkür ederim kardeşim gerçekten HDD  çalıştı bu program sayesinde hakikaten güzel bir program.

Gönderildi : 14/06/2008 02:34

(@saimkamil)
Gönderiler: 1
New Member

selam

Teşekkür ederim kardeşim gerçekten HDD  çalıştı bu program sayesinde hakikaten güzel bir program.

Nasıl

usta  nasıl olacağını tarif edeck biri yokmu burda ... size zahmet resimli veya açıklamalı....  kolay gelsin

Gönderildi : 15/06/2008 19:20

Paylaş: