Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xp Policy

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
290 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirkette kullanıcılarda 32 bit Xp Pr. İşletim sistemi kullanılmakta.Bazı bilgisayarlar göndermiş olduğumuz policyleri almamaktadırlar.Xp bilgisayarlarda göndermiş olduğumuz bir tool varmıdır acaba;Xplerin nerden policy aldığını gösteren bir tool varsa bilgi vermenizi rica ederim.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 11/03/2011 15:04

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Start - Run gpresult yazın enter'a basın.

Policyleri görebilirsiniz.

gpresult /ilgili parametre > c:\gpo.txt  komutu ilede c:\ altına .txt atar ve okuyabilirsiniz.

Gönderildi : 11/03/2011 15:11

(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Cevap için teşekkür ederim.Ancak Bu komutu daha önce kullanmış hatta soncu text olarak almıştım.GPO dan poliy'i gönderiyorum (Gönderdiğim policy İnternet Explorer de exception ile ilgili).Bilgisayarın Firewall'ını kontrol ediyorum,Antivürüs'ünü kontrol ediyorum,Hatta ve hatta en önemlisi restart ettirip tekrar deniyorum ve fakat aldığım sonuç aşağıda belirttiğim gibi.Bu da sanırım policiymin düzgün gitmediği anlamına gelmekte.

................................................................................................................................................................................................................

Applied Group Policy Objects
 -----------------------------
     Default Domain Policy

The following GPOs were not applied because they were filtered out
 -------------------------------------------------------------------
     Default Domain Policy
         Filtering:  Not Applied (Unknown Reason)

Gönderildi : 11/03/2011 16:04

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

İlgili bilgisayarların dns ayarlarını kontrol eder misiniz? DNS olarak DC yi görmeleri gerekiyor.Kontrol eder misiniz?

Ayrıca policy kullanıcıya (User Configuration) uygulanıyor ise kullanıcıların bulunduğu ou da bilgisayara (Computer Configuration) uygulanıyor ise bilgisayarların bulunduğu ou ya link verilmiş olup olmadığını kontrol eder misiniz?

Kolay gelsin...

Gönderildi : 11/03/2011 18:56

Paylaş: