Forum

Windows 7 - Bilgisa...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 - Bilgisayar kendiliğinden kapanıyor.

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
435 Görüntüleme
(@ufukgorgulu)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

İyi Günler

Windows 7 Pro işletim sistemi olan Proje bölümünde kullanılan bilgisayarda kapanma sorunu ile karşılaşıyorum.Bilgisayarın sadece uygulama log dosyasında ''Lms cannot connect to Intel(R) MEI driver'' uyarısı alınmaktadır.Bu hata bilgisayarın kapanmasına neden olabilirmi?Bilgisayarda virüs programını devre dışı yaptım.Power ünitesini değiştirdim.Bir kaç gün sonra bilgisayar kendiliğinden yine kapandı.Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekürler. 

Gönderildi : 17/02/2011 15:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

donanımsal bir problem gibi duruyor. sürücü güncellemesi gerekiyorsa onu yapmayı deneyin. sistemi güncelleştirip deneyin.

yada problem yaratan donanımı tespit edip değiştirilebilir bir parça ise değiştirin.

kolay gelsin

Gönderildi : 17/02/2011 17:34

(@Ertan_AKMAN)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhabar 

Donanımsal bır hata gorunuyor su durumda suruculerı guncelleyın ram ve dıyer donım parcalarını test etme gıbı sansınız varsa bunları deneyın....

Gönderildi : 17/02/2011 17:41

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Eğer PC nin power suppley ini değiştirdiyseniz, en pratik test edilip değiştirilmesi gereken donanım sırası :
Ram (birden fazla ram ise tek ram ile test edin)
İşlemci fanını değiştirin
DVD-Rw,floopy ve kart okuyucu gibi parçaların elektrik bağlantılarının çıkarılması
Anakart üzerinde ekstra takılmış bir kart varsa çıkarılıp test edilmesi
İşlemcinin değiştirilmesi
Anakartın değiştirilmesi
Bazı durumlarda PC nin içine düşen küçük bir manyetik parça bile PC de kısa devreye sebep olabilir.
Farkıl klavye ve mouse ile test edilmesi gibi.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 17/02/2011 17:51

Paylaş: