Forum

Ağ Bağlantısı Canlı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Bağlantısı Canlı Tutma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
372 Görüntüleme
(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba 

1 server ve 10 client ten oluşan bir yapım var. clientlerden 5 Tanesi ve Server A Şubesinde 3 Tanesi B Şubesinde ve 2 Taneside C Şubesinde Şubeler   Serverin olduğu Şubeye Modem lerarasında oluşturulan VPN Yapı ile bağlı. Server ve Clientlerde Xp Pro Kurulu.Clientler de xp kurulu ve servere sürekli bağlı kalmak zorundalar. Bunun için bende clientlerden Ağsürücüne bağlan ile bir bağlantı oluşturdum Şubeller ve Merkezdeki Bilgisayarlar Y Sürücüsü Olarak Baglanıp Ilgılı Dosyayı Guncelliyorlar Ancak Nasıl Oluyorsa Bazen y Sürücüsünün Baglantısı kesılıyor ve ya bılgısayarı kaatıp acacagım yada Bilgisayarımdan y sürücüsüne tıklayıp acacagım kı baglantı normale bınsın acaba y sürcüsünü bilgisayar açık ike sürkli nasıl canlı tutabilirim. ping atmak aklıma geldi ancak oda ağa yük olur diye denemedim.

Gönderildi : 15/01/2011 15:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Oğuzhan bey,

Şube merkez arasında sanırım vpn bağlantısı var, bu sorun vpn' in idle da kaldığında bağlantıyı koparmasından kaynaklı gibi görünüyor, bunun için kullandığınız modemleri kontrol edebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/01/2011 21:06

(@oguzhanbitlisli)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

hakan hocam zyxel modem kullanıyorum ama bazen yereldekı map ledıgım suruculerde olabılıyor bu durum ayrıca IDLE dan kastınız ne anlamadım modemın neresını  kontrol etmem gerekıyor 

Ayrıca Hocam Şöyle Bir Script Yapabilirmiyiz;

Bilgisayar Açılışta Sürücüye Map Olacak. Map Olunan Sürücüyü Ara Ara Belli Aralıklarla Online Olup Olmadığını Kontrol Edecek Eğer Online ise Sıkıntı yok Online Değil ise Online Olmasını Sağlayacak Yada Sürücünün Map Baglantısını Koparıp Tekrar Map olacak 

Gönderildi : 15/01/2011 21:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Zyxell konusunda yardımcı olamam ama maplerin otomatik olarak kesilmemesi için aşağıdaki adımları yapabilirsin

http://support.microsoft.com/kb/297684

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 16/01/2011 18:04

(@selcukhuner)
Gönderiler: 208
Reputable Member

hakan hocam zyxel modem kullanıyorum ama bazen yereldekı map ledıgım suruculerde olabılıyor bu durum ayrıca IDLE dan kastınız ne anlamadım modemın neresını  kontrol etmem gerekıyor 

Ayrıca Hocam Şöyle Bir Script Yapabilirmiyiz;

Bilgisayar Açılışta Sürücüye Map Olacak. Map Olunan Sürücüyü Ara Ara Belli Aralıklarla Online Olup Olmadığını Kontrol Edecek Eğer Online ise Sıkıntı yok Online Değil ise Online Olmasını Sağlayacak Yada Sürücünün Map Baglantısını Koparıp Tekrar Map olacak 

Zyxel cihazlar hangi model, yardımcı olabilirim.

Gönderildi : 17/01/2011 22:04

Paylaş: