Forum

Mail İmzasında Bulu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail İmzasında Bulunan Link Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkdaşlar;

Outlook 2010 kullanıyorum.Kullandığım imzamda mail adresim ve şirketin web sayfası var.İmzayı yapılandırırken bunların link olarak görünmemesini sağlıyorum.Ancak maili gönderdiğimde karşı tarafa ve bendeki gönderilmiş öğelerdeki maile baktığımda imzamdaki adresler linkli geliyor.Sanırım bir yerde o adreslere otomatik olarak link atayan bir ayar var.bu arada linkler doğru linkler.Onda sıkıntı yok.Ama varsa eğer bu ayarın nerde olduğu konusunda yarımlarınızı acil olarak bekliyorum.

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 11/01/2011 18:56

(@erkalaslankara)
Gönderiler: 278
Illustrious Member

Selamlar,

Outlook default mail editörü olarak Word kullandığı için bu ayarı Word içinde aramak lazım. Yazdıklarınızın içindeki linkleri otomatik olarak tanıyan özellik;

File>Options altında AutoCorrect Options altında "internet and network paths and hyperlinks" diye bir kutucuk var. Bunu kaldırıp deneyin.

http://www.wordtipsandtricks.com/autoformat/how-do-i-turn-off-automatic-hyperlinks-in-microsoft-word/995/

Maili alan taraf için bir işe yaramayacaktır tabi sadece sizdekini değiştirir.

Gönderildi : 11/01/2011 22:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Mail adresiniz zaten karşıya gidiyor imza üzerinde olmaz ise daha şık durur.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2011 00:28

(@CemalPOYRAZ)
Gönderiler: 138
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Cevabınız için teşekkür ederim.Bahsettiğiniz işlemi outlookta yaptım.Sonuç olumlu oldu.Tam olarak istediğim ayarı yapabiliyorum.Seçenekler - Posta kısmındaki otomatik düzeltme seçeneklerininde verdiğiniz dokümandaki ayarların aynısı mevcut.Buradan sorunsuzca yapılabiliryor.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 13/01/2011 19:50

Paylaş: