Forum

tek bilgisayarı ayn...

Bildirimler
Hepsini Temizle

tek bilgisayarı aynı anda iki kişinin kullanması

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba, tek bilgisayarı (server yada client farketmez) aynı anda aynı ortamda bulunan iki kişinin kullanabilmesi gibi bir ihtimal var mı ?

Gönderildi : 18/12/2010 16:55

(@HAKANBOZTOPRAK)
Gönderiler: 83
Estimable Member

Thin Client tarzı bir cihazla bunu yapaiblirsiniz iki thin client server oturum acarak tek serverden kullana bilirisniz.

Gönderildi : 19/12/2010 12:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0

MultiPC gibi cihazları inceleyin.

basit bir program yükleyerek birden fazla kullanım sağlayabilirsiniz.

Gönderildi : 19/12/2010 17:35

(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

multipc yada thin client değilde bir arkadaşın iddiası üzerine merak ederek araştırdığım bir konu bu. arkadaşın söylemesine göre server.a yüklenen bir yazılımla aynı anda iki oturum açılmasını sağlıyormuş ve bir kvm swichin ters mantığı sağlayan ufak bir donanımlada kalvye mouse bağlantısını sağlıyormuş böyle bir yapı söz konusu olabilir mi ? bana arkadaş sıkmış gibi geldi ama bu teknoloji sonuçta olur mu olur diye düşündüm 🙂 

Gönderildi : 25/12/2010 01:28

(@FatihAkdogan)
Gönderiler: 11
Active Member

Arkadaşınız sıkmamış öyle bir sistem var daha önce karşılaştım ama adı aklıma gelmiyor sabahtan beri net'i alt üst ettim bulamadım.. Bu konu açılalı 2 yıl olmuş ama bir sonuca ulaşananız var mı acaba?

Gönderildi : 25/01/2013 17:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Böyle box'ların adları multi pc olarak geçebiliyor. Bir sektör standardı yok herkes kafasına göre isim verebiliyor. Tek bir bilgisayar kasasını 2 yada daha fazla monitör-klavye bağlanarak kullanılır da pek verimli şeyler değil. 🙂

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/01/2013 20:39

Paylaş: