Forum

Yazıcılarda 32 bit ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcılarda 32 bit ,64 bit uyuşmazlık sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
1,995 Görüntüleme
(@KenanSezgen)
Gönderiler: 58
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

32 bit windows xp işletim sistemi kurulu bilgisayarımda 1 adet hp laserjet yazıcı kurulu ve paylaşıma açık

64 bit win 7 işletim sistemi kurulu diğer bir bilgisayarımda bu yazıcıyı çalıştırmak istiyorum .

Paylaşımda görmesine rağmen kurmuyor inf dosyasının yerini göstermemi istiyor , göstermeme rağmen yazıcı ile ilgili dosyaları bulamadığını söylüyor.

Ayrıca Yazıcının kurulu olduğu bilgisayarda yazıcı paylaşım kısmında ek sürücülere giriyorum orada x64 xp seçiyorum gözat ile daha öncxe indirdiğim yazıcını 64 bit xp ve 64 bit win 7 sürücü dosyalarını gösteriyorum  windows uygun yazıcı sürücüsünü bulamıyor diye mesaj geliyor.

Bunu problemi nasıl düzeltebilirim.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/12/2010 12:18

(@Anonim)
Gönderiler: 0

MErhaba,

W7 makinasına tanımlamaya çalışırken, doğru X64 W7 driver'ını gösterdiğin zaman çalışması lazım.Yazıcılarda platform bağımlı olarak uyumsuzluk problemleri olmaz.

Gönderildi : 16/12/2010 12:26

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

İlginize teşekkür ederim

Win7 makinada paylaşımdaki yazıcıyı seçiyorum , yazıcı sürücülerini istiyor (sürücüler doğru) yerini gösteriyorum  o yazıcıya ait sürücüleri bulamadığını söylüyor.

internette konuyu sorguladığım zaman bu konuya ait aynı sorular var ve çözümü yok.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/12/2010 12:45

(@yilmazturk)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

Öncelikle W7 64 bit olan driverı indirdiğinden emin misin? En son güncellenmiş olanı indirmeni tavsiye ederim. ikinci olarak usb kablonun hızı 1.1 ise çalışmayabilir. Hızı 2.0  olanı kullanmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 16/12/2010 14:50

(@Anonim)

Merhaba,

Öncelikle W7 64 bit olan driverı indirdiğinden emin misin? En son güncellenmiş olanı indirmeni tavsiye ederim. ikinci olarak usb kablonun hızı 1.1 ise çalışmayabilir. Hızı 2.0  olanı kullanmanızı tavsiye ederim.

Kolay gelsin...

Yazıcının USB olup olmadığını nereden anladın, kaldı ki günümüzde USB 3.0'dan bahsederken artık 1.1 kaldığını düşünmüyoruz.

Gönderildi : 16/12/2010 15:55

(@Anonim)

Driver ile alakası olabilir.Her ne kadar doğru driver'ı indirdiğinden emin olsakda tekrar bir araştırma yapmanda fayda var.

Gönderildi : 16/12/2010 15:57

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

ilginize teşekkür ederim

Microsoft'un windows 7 aygıt uyumluluğu sayfasına giriyorum orada hp  1200 yazıcının uyumlu olup olmadığına bakıyorum Yine oradaki adresten hp sitesinden en son sürücüleri indiriyorum (pcl5 , 6 )

Gönderildi : 16/12/2010 17:59

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Merhaba 

Yazıcınızın tüm sürücülerini vede bağlantı noktalarından kaldırmalısınız ve var olan sürücülerin versiyonlarını sıralayarak denem yapmanız driver ile alakalı kesin sonuça ulaştırır

Kolay gelsin..

Gönderildi : 16/12/2010 21:05

(@KenanSezgen)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Teşekkür ederim

Pazartesi günü deneyip sonucunu size bildiririm.

iyi akşamlar

Gönderildi : 17/12/2010 23:50

Paylaş: