Forum

Client Migration ?

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client Migration ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
318 Görüntüleme
(@muhammedkontek)
Gönderiler: 111
Estimable Member
Konu başlatıcı

S.Aleyküm
Arkadaşlar benim istemiş oldugum şey aslında bu forumun içinde var, hatta hakan hocam anlatmısı o olayı bir konuda bir sorunun altına yazmıstı ama ben bulamadım ve tekrardan konu acmak zorunda kaldım şimdiden özrümü diliyorum.

Konu ; Mevcut bir sistemde Domain ve Active Directory yok ve kurulacak , haliylede kullanıcılar, tek tek domain e alınması gerekiyor , ama kullanıcıların bütün belgeleri vs gibi herşeyini tek tek elle taşımak yerine , siz kullanıcıyı domain e aldıgınızda onun local deki oturumunu domain de ki oturumuna aktaran migrations programı var ,ama bunun kullanımı hakkında hiçbirbilgiye sahip değilim bu işimizi yapacak ve kullanımını anlatan bir dökümana ihtiyacım vardır.Şimdiden teşekkürler
Sevgilerimle 

Gönderildi : 10/12/2010 01:15

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32991
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Aşağıdaki makale size yardımcı olacaktır

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2010/08/22/user-profile-wizard.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2010 02:34

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam verdiğiniz döküman bana karışık geldi veya ben anlayamadım veya ben yukarda kendimi yanlış ifade ettim.Bu yüzden olayı tekrar ifade etmek istiyorum.
Şu an bir şirkette bir workgroup yapısı mevcut ve biz bu yapıya Domain Controller kurucaz.Ama kullanıcıların masaüstleri vs de domain de ki kullanıcılara taşınması gerekiyor.Ama yukarda ki makalede domain den domain e anlatmış ve en altta da domain yapısı yoksa demişsiniz , tam olarak olayı kavrayamadım.Kusuruma bakmayınız

Gönderildi : 10/12/2010 03:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32991
Illustrious Member Yönetici

Workgroup içinde kullanabilirsiniz , eğer karışık geldi ise bilinen copy / paste yöntemini kullanacaksın .

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/12/2010 12:30

(@muhammedkontek)
Estimable Member
Konu başlatıcı

eğer karışık geldi ise bilinen copy / paste yöntemini kullanacaksın .

Sağlık olsun napalım.Daha çok ekmek yememiz lazım anne çook [:)]

Gönderildi : 10/12/2010 13:15

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Windows XP`den sonraki sürümler ise bence Windows Easy Transfer sizin probleminizi hall eder.Hem VVindovvs içinde.Ama şifre, encrypted olmuş faylları migrate etmez.

Gönderildi : 10/12/2010 17:02

Paylaş: