Forum

Windows Xp Pro Ağda...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Xp Pro Ağdaki PC'ye bağlanmada sorun

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
337 Görüntüleme
(@MertSert)
Gönderiler: 474
Prominent Member
Konu başlatıcı

Windows Xp Pro Ağdaki PC'ye bağlanmada sorun yaşamaktayım. Şöyleki ;

Tüm Clientlarda Xp Pro var. Client ağdaki Yazıcı tanımlı PC'ye bir yazı gönderecek göndermiyor, yada Client Server'da paylaşıma açık olan klasörlere erişimde sorun yaşamakta. Server üzerindeki bu herkese açık olan klasöre tıkladığı zaman ( Kısayolu Client'a tanımlanmış, otomatik )

Örnek : Muh. Ortak, yada Satınalma Ortak klasörleri,

bekliyor, bekliyor hata veriyor, yada bağlanmak istediği Client'ın Logon Kullanıcı Adı ve Şifre ekranı geliyor karşımıza. Burada bağlanılmak istenen Client'ın Kullanıcı Adı ve Parolasını yazdıktan sonra, altta yer alan kutucuğuda işaretliyoruz ( Her seferinde şifreyi sormasın diye ) ve karşı Client açılıveriyor karşımıza ve yazdır dediğimiz zaman belgeyi, biraz önce ulaşamadığımız Client'e yazdırabiliyorum.

Fakat sorun bu kopmalar neden kaynaklanmakta. Ya PC'ye oturumu kapattırıp açtırıyoruz ( Düzeliyor ) yada Ağdaki bağlanmak istediğimiz Client'a tıkladığımız zaman karşımıza Kullanıcı Adı ve Şifre bölümü çıkana kadar bekleyip çıktıktan sonra gerekli yerleri doldurduktan sonra bağlanma imkanı tanıyor PC bize.

Saygılarımla.

Gönderildi : 06/12/2010 16:12

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

Merhaba,

anlattığınız durum için birçok sebep söylenebilir. ancak birkaç şeye direk bakılabilir.

* Servisler otomatik durumda olup çalışmayan var mı ?

* Antivirus ve trojan taraması yapmayı denediniz mi ?

* Sisteminizde çalışma sırasında ek sıkıntılar yaşıyorsanız, combofix - hijackthis tarzı programlar ile tarama yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/12/2010 04:23

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

anlattığınız durum için birçok sebep söylenebilir. ancak birkaç şeye direk bakılabilir.

* Servisler otomatik durumda olup çalışmayan var mı ?

* Antivirus ve trojan taraması yapmayı denediniz mi ?

* Sisteminizde çalışma sırasında ek sıkıntılar yaşıyorsanız, combofix - hijackthis tarzı programlar ile tarama yapabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar

Merhaba Turan Bey ;

Antivirus ve trojan taraması yaptım ( Comofix ) ve Eset ile. Fakat temiz.

Servisler otomatik durumda olup çalışmayan yok, hepsi çalışıyor.

Sorun halen devam etmekte.

Syg.

Gönderildi : 13/12/2010 17:32

(@fatihkaytanci)
Gönderiler: 75
Trusted Member

Merhaba sorunun bir ağ solucanına niteliği taşımakta günlük olarak yenilenen bir program link vericem birde sistemi bu şekilde taratmanda fayda oluçaktır.

http://www.norman.com/support/support_tools/malware_cleaner/

Eski bir vurus programıda bu sorunlara kaynak olmakta varolan servisleri kontrol etmende fayda var.

Gönderildi : 13/12/2010 19:58

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba sorunun bir ağ solucanına niteliği taşımakta günlük olarak yenilenen bir program link vericem birde sistemi bu şekilde taratmanda fayda oluçaktır.

http://www.norman.com/support/support_tools/malware_cleaner/

Eski bir vurus programıda bu sorunlara kaynak olmakta varolan servisleri kontrol etmende fayda var.

Merhaba Fatih Bey ;

İlgi ve alakanıza teşekkür ederim. Verdiğiniz linkteki virüs progr. indirdim ve PC'de tarattım. Yaklaşık 2 saat kadar sürdü.

Log dosyasında gördüğüm kadarıyla C:\System Volume Information**     içinden bir çok dosya sildiğini gördüm. Onunda dışında bir zararlı yakalamamış. Şimdi biraz PC'yi kurculamak ve zamana bırakmak lazım. Çünkü şu an Ağ'dan Server'daki Map'leri görüyor, bağlanabiliyorum Server içindeki klasörlere. Şu an için bir sorun yok, her şeyi zaman gösterecek.

Saygılarımla.

Gönderildi : 15/12/2010 15:37

(@MertSert)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Yine bu sorunuma karşılık bir şey söyleyeceğim, yukarıda yazdığım yazıya ilave olarak.

Server'da inceleme yaparken kafama bir şey takıldı. DNS içinde yer alan Forward Lookup Zones'in içinde Host olarak bu Client yer almıyor, ben daha önce eklediğimi adım gibi biliyorum, nasıl silinmiş onu kestiremedim. Client'ın PC'sisinin üzerinden Server Üzerindeki bir klasöre Map oluyor, fakat bu MAP'e bağlanmıyor, PC'nin Oturumunu kapatıp açtığınızda bu sorun ortadan kalkıyordu. Bu sorun Server üzerindeki DNS Forward Lookup Zones'in içinde Host olarak bu Client'ın yer almaması bu olayı tetiklermi sizce.

Saygılar....

Gönderildi : 15/12/2010 17:06

Paylaş: