Forum

Windows 7 de parola...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de parola korumalı paylaşım ayarı değişmiyor

13 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
5,502 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ağda windows 7 client e girmeye çalışan diğer bilgisayarlar parola kullanıcı adı sorusu ile karşılaşıyorlar. Ağ ve Paylaşım Merkezi'nden Gelişmiş Seçeneklerde Parola Korumalı Paylaşımı Kapatıyorum. Değişiklikleri kaydet diyorum. Fakat kaydetmiyor. Kapatıp açtığımda yine parola koruması açık olarak görünüyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim acaba sorun virüs olabilir mi ? PC de Nod32 AV yüklü.

Şimdiden Teşekkürler... 

Gönderildi : 24/11/2010 17:51

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Paylaştırdığınız dosyanın izinlerine guesti ekleyip dener misiniz?

Gönderildi : 24/11/2010 20:22

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Paylaşım yapılan dosyalar hiç görünmüyor ki. şöyle anlatayım. Ağ'a tıkladınız. ağınızdaki pc ler göründü. PC1 e çift tıkladınız neler paylaştığını görebilmek için fakat o şifre ve kullanıcı adı sordu. yani dosyaları göremiyoruz ki izinlerin şuan için bi önemi yok. gelişmiş seçeneklerde ayarı kaydetmiyor sorun bu. ama neden kaydetmiyor bunu çözemiyoruz.

Gönderildi : 03/12/2010 13:49

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

zaten anlatmak istediğim tıkladığınız pc 1 üzerinde işlem yapmanız. pc1 üzerinde olan etkin güvenlik ayarları, ona ulaşmaya çalışırken sizden şifre sormasına neden oluyor.

eğerki sorun ikinci bir kez girdiğinizde şifre sormamasını istemek ise o zaman denetim masasında kullanıcı hesaplarına girip kaydedilen şifreler kısmına ekleme yapmanız.

Gönderildi : 03/12/2010 18:02

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

Merhaba;

Puclic private yada home network turlerinden hangisini seçtiniz.Eğerki paylaşımda olan pc de ortak seçmiş iseniz görünmüyor olabilir...

Selamlar.

Gönderildi : 05/12/2010 03:18

(@farhadkarimov)
Gönderiler: 1031
Noble Member

Network Sharing Center`de bir de Password Protection bak OFF`mu.İhtimal buda ola bilir.Ama sanmıyorum.Denemeye değer.

Gönderildi : 05/12/2010 11:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Network Sharing Center`de bir de Password Protection bak OFF`mu.İhtimal buda ola bilir.Ama sanmıyorum.Denemeye değer.

Tam olrak sorun bu zaten. OFF yapıp ayarları kaydet deyip çıktığımız zaman ayarları kaydetmiyor. tekrar paylaşım güvenliğine baktığımızda parola ile koruma yine ON gözüküyor. Açık yani sürekli. Parolayı kapatabilsem zaten ağda görülecek bütün dosyalar. Dosya paylaşımının ne olduğunu izileri biliyorum zaten. Benim sorunum windowsun ayarı kaydetmemesi. Tekrar söylüyorum windows parola koruma ile konumunu değiştirmiyor. ne zaman bakarsanız bakın ayar hep açık şekilde görünüyor. dolayısı ile paylaşımda hep şifreli gibi kalıyor.  

Gönderildi : 18/12/2010 11:57

(@ozcanozarslan)
Gönderiler: 61
Estimable Member

selamlar aynı sorun bende de var çözebildiniz mi?

Gönderildi : 11/05/2012 19:10

(@nihatkusneli)
Gönderiler: 27
Eminent Member

İyigünler

Sorununuzu çözebildinizmi?

Gönderildi : 15/09/2012 12:02

(@Cenk-Celik)
Gönderiler: 100
Estimable Member

Bu sorunu çözebildinizmi ? Aynı sıkıntıyı bende yaşamaktayım .... Konuyuda tekrar gündeme getirmiş olayım 🙂

Gönderildi : 17/11/2012 02:31

(@nihatkusneli)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Bu sorunu çözebildinizmi ? Aynı sıkıntıyı bende yaşamaktayım .... Konuyuda tekrar gündeme getirmiş olayım 🙂

Merhaba

Bende zamanında çok uğraşmıştım bu sorun için. Çözüm olarak şöyle bir şey denedim. Sorunum kısmen çözüldü. Umarım seninkide çözülür. Kullandığım işletim sistemi windows server r2 dir. 

Function discovery resource
publication

SSDP
UPNP

Yukaridaki üç servisin çalışması gerekiyor. Bunun yanısıra LANMANSERVER servisinin de bu yukarıdaki üç servisin çalışmasından sonra çalışması gerekiyor. Çalışmassa manuel çalıştırın. Parola korumalı ayarları tekrar değiştirdiğinizde kaydettiğini göreceksiniz.

Hayırlı çalışmalar...

Gönderildi : 17/11/2012 10:13

(@abdullahakdag)
Gönderiler: 3
New Member

sorun çözümü için yönet ten tekrar kullanıcıların parolası varsada yoksada sıfırlayın. sorun düzelecektir. 

saygılarımla

Gönderildi : 07/09/2015 17:28

(@FurkanKaragoz)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhaba;

Puclic private yada home network turlerinden hangisini seçtiniz.Eğerki paylaşımda olan pc de ortak seçmiş iseniz görünmüyor olabilir...

Selamlar.

Ağ2 ismiyle özel ağ olarak gözüküyor server da özel ağı değiştiremiyorum ama

Gönderildi : 03/10/2018 12:00

Paylaş: