Forum

Internet üzeri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Internet üzerinden yazdırmak

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bir yazıcıyı internet üzerinden paylaşıma açma şansım var mı. Yani uzaktaki bir kullanıcı bu yazıcıya internet üzerinden döküman gönderebilir mi. 

PrinterShare® gibi 3. party yazılımların olduğunu biliyorum ama bu yazılımlar olmadan bu işlem yapılabilir mi.

Gönderildi : 13/11/2010 15:30

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

evet yapılabilir. fakat bunun için yazıcının özellikleri arasında şu anda ismini hatırlayamadığım ve fazla revaçta olmadığı için ürün tanıtımlarında kullanılmayan bir özelliğin olması gerekiyor.

bu özellik ile gerekli port yönlendirmesi ile uzaktan statik ip ile yazıcı eklenebilir. ürün kitapçığını detaylı incelemenizi öneririm.

bu özelliğin ne olarak geçtiğini bulabilirsem buraya yazarm yine.

Gönderildi : 13/11/2010 16:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2010/03/21/windows-server-2003-letim-sisteminde-_3101_nternet-printing-kurulumu.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/11/2010 19:13

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Makaledekileri yaptım fakat videodaki hatayı veriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=TkDiVOAYtis  

Gönderildi : 22/11/2010 19:16

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bu hata hakkında yardımcı olacak yok mu

Gönderildi : 01/12/2010 14:33

(@SertanOzcan)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba;

Bu konuda çok bilgili değilim ama sanırım kopyalayıp yapıştırdığınız adresin uygun olmadığı ile alakalı sanırım 🙂

Benim bir sorum olucaktı. Bu konuya girmemin asıl nedeni de bu.

Kullandığım sistem Windows 7 64 Bit. Server bilgisayarımız Win 2003. Yazıcı modelimiz : Konika Minolta Bizhub 162

Kendi bilgisayarımdan 192.168.2.2/printers yazıp yazıcıları gördükten sonra connect linki ile yazıcıyı kendi bilgisayarıma tanıtmaya çalışınca "The driver files are not available for the current CPU platform. Please contact your administrator to install proper driver files on the server. " hatası alıyorum. Hatadan da anlaşılacağı gibi Windows 7 64 bit driverları 2003 server da yüklü değil. Konika Minolta yazıcının Ek sürücüler (Additional Driver) bölümünden gerekli driver ları yüklemek istiyorum ama Win7 x64 e ait bi kısım yok. Buraya Win7 x64 driverlarını nasıl ekleyebilirim. (Ek sürücüler bölümünü anlatamadıysam  resmine bakabilirsiniz)

Bu soruyu sormamdaki amaç http://www.cozumpark.com/forums/thread/217953.aspx  konusundaki soruma cevap bulabilmekti. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla.

Gönderildi : 02/12/2010 12:41

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Videoyu dikkatli izlediyseniz kopyalayıp yapıştırdığım adresin benim makinede açılmış olan browserdan aldığımı görürsünüz. Yani browserdan bu yazıcıya ulaşıyorsam buradan da ulaşırım düşüncesini taşıdığım için. Sizin sorunuza gelince Windows Servar'da Print Server özelliğini aktif ederseniz burada driverların kurulduğu bölüm var. Belki buradan sorununuzu çözersiniz.

Gönderildi : 02/12/2010 14:32

(@SertanOzcan)
Gönderiler: 20
Eminent Member

Merhaba. Öncelikle lütfen kusuruma bakmayın.

Print Server ı da aktif ettim, driver ların kurulduğu yerde x64 sürücüleri tıklattığım zaman "XP ve Windows 2003 Server x64" driver larını kurduruyor Windows 7 yi tanımıyor yani. Yani sanırım Windows 2003 ü update etmem lazım ama microsoft update girdiğim zaman da yeni bi update bulmuyor.

Çıkamadım işin içinden yani.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/12/2010 14:51

Paylaş: