Forum

UPS shutdown run

Bildirimler
Hepsini Temizle

UPS shutdown run

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
532 Görüntüleme
(@bilginugurlu)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhaba,

Windows Xp bir manikaya ARTronic marka bir UPS 'i com1 ile bağlayarak kullanmaya başladık, UPS kendine ait bir yazılımı var Winpower adında,

Xp makina üzerinde dos tabanlı bir uygulama çalışıyor, 

Programın özelliklerinde elektirik kesilmesi yaşandıktan sonra belirlenen bir zamanda bir program yada batch file çalıştımamıza olanak sağlayan bir bölüm var,

Hazırladığım BATCH File ile,

öncelikle dos tabanlı uygulamayı kapatan  exe yi çalıştırıyorum ,

shutdown -s -t 60 olarak ayarlayıp sistemi kapatıyorum

Sistemi normal kapattıktan sonra elektirikler tekrar geldiğinde sistemin otomatik açılmasını sağlamam gerekiyor, bu işlemi yapmak mümkünmü her hangi bir yol ile ?

Teşekkürler,

iyi çalışmalar

Gönderildi : 29/02/2008 18:48

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Şimdi burda kafama takılan bu makina için elektirk kesilmiyor düzgün bir şekilde poweroff yapılıyor ....O nedenle elektrik geldiginde ben başarılı bir şekilde poweroff oldum istersen poweron yaparsın diye beklerim diyo makina ki ups olmaa idi makina küt diye gidecegi için elk gelince açılacaktı.....

anladıgım kadarı ile sana xxx bir yazılım yada yöntem ile poweron yapmak gerekiyor bios özelliklerinde elektrik kesik ve geldiginde direk açıl gibi bir seçenek yokmu acaba ???

Gönderildi : 01/03/2008 03:09

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Elektrikler geldiğinde sistemin açılmasını istiyorsan Award BIOS'larda "Wake Up Power On" gibi ayar vardır.Oradan etkinleştirebilirsiniz.

Gönderildi : 01/03/2008 11:10

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Elektrikler geldiğinde sistemin açılmasını istiyorsan Award BIOS'larda "Wake Up Power On" gibi ayar vardır.Oradan etkinleştirebilirsiniz.

UPS devrede iken makine kapatildigi icin zaten elektrik var olarak gozukur. Bu durumda elektrik geldi gibi bir durum soz konusu olamaz. Ancak gelismis bir ups ise belki sebeke elektrigi geldiginde magic packet gondererek wol destegi ile makinayi acabilir.

Gönderildi : 01/03/2008 23:42

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar.

durum ups olduğu için zor... imkansız değil. tabi ii bir programcı bulman lazım sana özel program yapması gerek 🙂

Gönderildi : 02/03/2008 05:05

(@selahattinsadoglu)
Gönderiler: 826
Prominent Member

Sayın Onur bey bende biliyorum herhalde UPS  varken açılmayacağı ben sadece eser beyin böyle bir ayar yok mu dediğinden dolayı o cevabı yazdım.

Gönderildi : 02/03/2008 18:13

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Kusura bakmayin ben sizin ne kadar cok fazla bilgili oldugunuzu algiliyamamisim.

Gönderildi : 02/03/2008 20:29

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Yukarıda herkes sorunu olan arkadaş yardımcı olmaya çalışmış. Herkese teşekkür ediyoruz. Konunun uzamaması için postu kilitliyorum. Bundan sonra da teknik olmayan konularda farklı tartışmaya yol açabilecek yorumların oluşmasında ilgili postlar kilitlenecektir. Şahsi olarak algılanmasın.

Anlayışınız için teşekkürler.

Gönderildi : 02/03/2008 22:27

Paylaş: