Forum

run as ile internet...

Bildirimler
Hepsini Temizle

run as ile internet explorer çalıştırma

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
525 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Tek pc bazı kısıtlamalar yapmak istiyorum.Local kısıtlamalar yapıyorum ama internet explorer açtığım zaman özellikle dersler için bir site var oraya girmiyor bu  nesne bu özellik veya yöntemi desteklemiyor diye hata veriyor fakat run as yapıp administrator ile açtığım zaman bir problem olmuyor.Sonra kısıtlama yaptığım userdan kısıtlamaları kaldırım.Ama yine aynı hatayı aldım.Run as yapıp administrator ile açınca sorun olmuyor.Yada administrator olarak açınca

internette bir çok yere bakındım yazılanlara yaptım bana mısın demedi. İE yi kaldırdım kurdum yine aynı bir üst sürümüne geçirdim değişen birşey olmadı.Bu sorunu nasıl geçebilirim? Yada şöyle birşey var mıdır kısıtlamalı user ile açacağım sağ klik farklı çalıştır yerine kısa bir yol olacak onu tıklayacak internet explorer administrator şeklinde açılacak?

Gönderildi : 04/10/2010 23:26

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

İşletim sistemini yazmamışım windows xp pro sp3

Gönderildi : 05/10/2010 00:09

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Admin ile giriş yaptıktan sonra girilecek siteyi trusted sites a eklemeyi deneyebilirsin. Kullanıcıyı power user grubuna eklemeyi düşünebilirsin. Kullanıcıya internet explorer için ayar değiştirme hakkını verip, kullanıcı ile giriş yaptıktan sonra internet explorer ayarlarından gelişmiş ayarları düzenleyebilirsin.(activex calıstırma,site bileşenleri çalıştırma vs)

Gönderildi : 05/10/2010 12:01

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bu dediklerinizin hepsini yaptım ama malesef olmadı .

Gönderildi : 05/10/2010 16:28

(@EmreTastekin)
Gönderiler: 86
Estimable Member

merhaba,runas /savecred komutuyla deneyebilirsin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/12542.aspx

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc771525(WS.10).aspx

Gönderildi : 05/10/2010 20:15

Paylaş: