Forum

Server'sız ortamda ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server'sız ortamda localdeki yazıcıya uzak pc'den çıktı gönderme hakkında

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

xp pc ve win7 pc var. win7 ile xp başka ilçelerdeler.
xp pc'de uzak masaüstü bağlantıyı etkinleştirdik. Modemden gerekli port yönlendirmeyi yaptık.

Win7'de uzak masaüstü bağlantısı programını açık IP:port yapıp xp pcye bağlanıp başındaymış gibi kullanabiliyoruz.
Arada herhangi bir server yok. Herşey çok güzel. Biraz yavaş tabi.

Win7'deki kullanıcı uzak bağlantı ile bağlandığı xp pc'deki bir excel dosyasına kendi yazıcısından çıktı almak istiyor. Ancak başaramadık.

Uzak Masaüstü Bağlantısı programından Yerel Kaynaklardan Yazıcılar'ın seçtiğimiz halde olmuyor.

Localdeki bir yazıcıya uzak pc'den çıktı gönderme ile ilgili bir öneriniz varmıdır?

İnternette ve forumunuzda araştırdım ancak hep server işletim sistemi üzerinden olan çözümleri sunulmuş bizim gibi serversız bir yapıdan bahsedilmemiş.

Gönderildi : 02/10/2010 15:04

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Arkadaşlar,

xp pc ve win7 pc var. win7 ile xp başka ilçelerdeler.
xp pc'de uzak masaüstü bağlantıyı etkinleştirdik. Modemden gerekli port yönlendirmeyi yaptık.

Win7'de uzak masaüstü bağlantısı programını açık IP:port yapıp xp pcye bağlanıp başındaymış gibi kullanabiliyoruz.
Arada herhangi bir server yok. Herşey çok güzel. Biraz yavaş tabi.

Win7'deki kullanıcı uzak bağlantı ile bağlandığı xp pc'deki bir excel dosyasına kendi yazıcısından çıktı almak istiyor. Ancak başaramadık.

Uzak Masaüstü Bağlantısı programından Yerel Kaynaklardan Yazıcılar'ın seçtiğimiz halde olmuyor.

Localdeki bir yazıcıya uzak pc'den çıktı gönderme ile ilgili bir öneriniz varmıdır?

İnternette ve forumunuzda araştırdım ancak hep server işletim sistemi üzerinden olan çözümleri sunulmuş bizim gibi serversız bir yapıdan bahsedilmemiş.

Yaptığınız işlem doğru yerel kaynaklardan yazıcıları seçeceksiniz ancak,yazıcı windows tarafından tanınmayan bir sürücüye sahipse öncelikle karşı bilgisayara driverini sanki o bilgisayar baglıymış gibi yükleyin.

Daha sonra uzak masaüstü bağlantısı yaptıgınızda yazıcılara sizin baglandıgınız bilgisayarın yazıcısı otomatik olarak gelecektir.

Gönderildi : 04/10/2010 16:56

Paylaş: