Forum

windows 7 client so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 7 client sorunu...

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@mertus)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

xp kurulu pc ye windows 7 ultimate yükleyip ağa dahil ettim. etki alanını belirledikten sonra sorunlar yaşıyorum masa üstünde yaptığımız değişiklikler görev çubuğundakiler, kullandığımız programlarda yaptımız değişiklikler pc yi açıp kapayınca eski haline dönüyor sanki deepfreez yüklü gibi..C:\ deki çoğuşey eski haline dönüyor, kullanıcı ayarlarına baktım administrator yaptım ama nedenini bulamadım belki basit bişeydir bilmiyorum... yardımcı olursanız sevinirim..

Teşekkürler...

Gönderildi : 30/09/2010 17:18

(@Burakistanbullu)
Gönderiler: 334
Reputable Member

Belgin hocama ek olarak, bu sorun sadece bir kullanıcıda mı yaşanıyor, yoksa farklı kullanıcılarda domain ortamında giriş yapıp denediniz mi ?

Gönderildi : 01/10/2010 03:11

(@mertus)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

İlk defa win7 kurdum deneme amaçlı... regedit ayarlarınada dokunmadım.  windows server 2000 yüklü serverlarmızda sanırım o yüzden sorun yaşıyorum. active directory de properties e bakınca benim domain tree 2000 olarak gözüküyor bunu 2003 e çevirebiliyorum ama bunun geri dönüşü olmuyormuş. sistemdeki diğer xp yüklü clientlerde sorun yaşarmıyım acaba ? daha önce yapmadığımdan pek risk almak istemedim =) 

Gönderildi : 02/10/2010 02:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

FFL yükselttiğinizde geri dönüşü olamayan bir olaydır. Win 7 için profil sıfırlanıyor mu? Windows server 2000 desteklemiyor olabilir.

http://www.ugurdemir.net/2010/08/profil-sifirlanma-sorunu-windows-7-profil-sifirlandi-you-have-been-logged-into-a-temporary-profile-windows-7/  inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 03/10/2010 18:41

(@bekirpercin)
Gönderiler: 61
Estimable Member

Merhaba Aynı şey benimde başıma geldi, ve sorunun çözümünü tesadüfen buldum..Win 7 kurulu Pc i domain e aldıktan sonra, Denetim masasından Kullanıcı hesaplarına, Kullanıcı Hesaplarını Yönet'e tıklayın..Buraya domain kullanıcısını eklemeniz gerekiyor, ekledikten sonra Pc i restart edin.Sorun çözülür.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 13/10/2010 16:53

Paylaş: