Forum

XP SATA DRIVER SORU...

Bildirimler
Hepsini Temizle

XP SATA DRIVER SORUNU

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@sis_netdesk)
Gönderiler: 171
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

son bıkac gundur aldıgımız degısık modellerdekı laptop ve bılgısayarlarda sata drıver srunu yasamaktayız.Kullanmıs oldugumuz Xp lısanslıdır.Acaba mıcrofosftdan yenı bır xp cd sımı ıstemem gerekmektedır.Cunku herseferınde kurulum yapacagım bılgısayarı boot ozellıgınden satasını kapatıp xp kurulumunu bu sekılde yapmaktayım.Sata drıverlerını de daha sonra bulup yuklemekteyım.Buda zaman kaybına neden olmakda.Kullanılan lısanslı ılseım sıstemı Wındows Xp Professıonaldır

Gönderildi : 16/08/2010 19:13

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

merhaba;

son bıkac gundur aldıgımız degısık modellerdekı laptop ve bılgısayarlarda sata drıver srunu yasamaktayız.Kullanmıs oldugumuz Xp lısanslıdır.Acaba mıcrofosftdan yenı bır xp cd sımı ıstemem gerekmektedır.Cunku herseferınde kurulum yapacagım bılgısayarı boot ozellıgınden satasını kapatıp xp kurulumunu bu sekılde yapmaktayım.Sata drıverlerını de daha sonra bulup yuklemekteyım.Buda zaman kaybına neden olmakda.Kullanılan lısanslı ılseım sıstemı Wındows Xp Professıonaldır

Merhabalar,

Nlite v.b. programlarla sata diskin driver'ını işletim sistemi cdsi içerisine gömüp o şekilde kurulumu yapabilirsiniz.

Gönderildi : 16/08/2010 19:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba, Bu sorun daha önce çok konuşuldu .İlk oalrak laptopunuzun biosunda sata native mode var ise bunu eneble yapın.Bu özellik yok ise sp3 lü sata sürücülü bir cd yapın bunu nlite kullanarak yapabilirsiniz.Sata sürücülü cd'den sonra sorun kalmaz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/50597.aspx

http://www.hakanuzuner.com/index.php/enabling-sata-native-mode-after-xp-install.html

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/08/2010 19:21

Paylaş: