Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 7 mail hk.  

RSS
Bünyamin BOZOĞLU
(@BunyaminBOZOGLU)
Üye

Arkadaşlar Win 7 ultimate kurdum. programlarının içinde winsows maili bulamıyorum. program ekle kaldırdan win bilş. baktım ordada yok 

Mic. Sitesinden de defalarca denememe rağmen bulamadım.

Önceden outlook exp. kullanıyorduk.  Nasıl bulabilirim bu mail programını.

Teşekkürler. 

Alıntı
Gönderildi : 02/08/2010 12:59
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

win7 ile birlikte outlook express kalktı.İsteğe bağlı olarak indirip kurabiiyorsunuz.

http://explore.live.com/windows-live-mail

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 13:05
Bünyamin BOZOĞLU
(@BunyaminBOZOGLU)
Üye

hocam teşekkür ederim. Aslında ben burdan indirdim fekat bu diğil galiba diye kurmadım. Şimdi onun olduğuına kanaat getirdi.

Eywallah 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 13:12
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Ben teşekkür ederim kolay gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 13:18
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Tecrübeli Üye

Rıza Bey gerekli bilgileri vermiş. Bende olayın arka planı ile ilgili ufak bir bilgi vereyim.

Windows Mail, Windows Vista işletim sisteminin e-posta yazılımıydı. Windows XP'deki Outlook Express yazılımının yerini almıştır. Fakat Windows Mail, Windows Live, Hotmail vb. HTTP protokolü üzerinden çalışan e-posta istemcilerini desteklememektedir. Bu da kullanıcılardan çok fazla feedback alınmasına neden oldu. Bu nedenle Windows Live Essentials kapsamındaki Live Mail programına ağırlık verildi. Live Mail HTTP protokolü haricinde IMAP ve POP protokollerini de desteklemektedir.

Şuan BETA Testlerini yaptığım Live Essentials 2011 kapsamında da Live Mail 2011'de çok güzel değişimler söz konusu. Test amaçlı kurup denemenizi tavsiye ederim.

Konuya ortadan giriş yaptığım için kusuruma bakmayın. Saygılarımla. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 15:17
Ufuk TATLIDIL
(@ufuktatlidil)
Saygın Üye

Bir dipnotta benden , windows vista'nızı Windows7'ye upgrade ederseniz windows mail (vista özelliği) geliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/08/2010 15:22
 Anonim

herhangi bir Vistadan Windows mail klasörünü alın Windows 7 ye yapıştırın.

Artık Windows mail programınızı kullanabilirsinz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/08/2010 19:56
Paylaş: