Forum

Windows 7'de paketi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7'de paketi hakkında

15 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
443 Görüntüleme
(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Win 7 professionel da dil paketi yüklemek istiyorum fakat Install\unıstall langues dügmesi yok.Var veya tıklayamam durumu degil.

O dügme secenek yok bu sorunu nasıl çözebilirim dil paketi yüklemem lazım.İyi günler.

Gönderildi : 17/07/2010 15:09

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

control panel - Region and Languages altında install / uninstall languages

Gönderildi : 17/07/2010 15:22

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Mert,

Windows 7 Professional sürümde dil değiştirmen mümkün değil. Dil değiştirebilmen için Enterprise ya da Ultimate kullanıcısı olmak zorundasın. Saygılarımla.

Gönderildi : 17/07/2010 15:27

(@MuharremGOKTAS)
Gönderiler: 269
Reputable Member

Merhaba benzer bir konu daha önce Windows 7 Home sürümlerinde tartışılmış ve nasıl yaptığımı anlatmıştım.Evet belki microsoftun önerdiği yollarla olmuyor ama sorunsuz çalışıyor.Defalarca yaptım bilginize 😀

"Şimdi size windows 7 Home sürümlerinin (64 bit dahil) dil
paketlerini nasıl değiştirdiğimi  anlatmak istiyorum. 

Öncelikle
internetten  yüklemek istediğiniz dil paketini ve Vistalizator  adlı
programı indirin.Programı sağ tuş yönetici olarak çalıştırın.

Add
Languages  butonuna tıklayarak indirdiğiniz dil paketini
gösterin.Yükleme tamamlandıktan sonra Change Language butonu ile
istediğiniz dillerde işletim sisteminizi kullanabilirsiniz. X86 ve X64
versiyonlarda defalarca yaptım sorunsuz çalışıyor bilginize. "

Gönderildi : 17/07/2010 15:34

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Merhaba benzer bir konu daha önce Windows 7 Home sürümlerinde tartışılmış ve nasıl yaptığımı anlatmıştım.Evet belki microsoftun önerdiği yollarla olmuyor ama sorunsuz çalışıyor.Defalarca yaptım bilginize 😀

"Şimdi size windows 7 Home sürümlerinin (64 bit dahil) dil paketlerini nasıl değiştirdiğimi  anlatmak istiyorum. 

Öncelikle internetten  yüklemek istediğiniz dil paketini ve Vistalizator  adlı programı indirin.Programı sağ tuş yönetici olarak çalıştırın.

Add Languages  butonuna tıklayarak indirdiğiniz dil paketini gösterin.Yükleme tamamlandıktan sonra Change Language butonu ile istediğiniz dillerde işletim sisteminizi kullanabilirsiniz. X86 ve X64 versiyonlarda defalarca yaptım sorunsuz çalışıyor bilginize. "

Aslına bakarsanız bizim sektörde olmaz oluyor. =) Bunun bende bilincindeyim. Ama amacımız olayı gayri resmi yollardan çözmekten ziyade. Legal olarak işin yapılıp yapılamadığını incelemek. Yoksa sizde hatırlarsınız. Yine böyle bir konuda ben yine yukarıdaki satırlarımın aynısına yakınını yazdım ve Microsoft sitesinden kaynak gösterdim. Sizde yukarıdaki satırların aynısını yazdınız. =) O konuda sıkıntı yok ama portalımız içerisinde de legal paylaşımlar söz konusu olduğundan ben Vistalizator yada başka kaynakların sunulmasını mantıklı bulmuyorum ki sponsorlarımızdan biri Microsoft Türkiye iken. Aynı şekilde Starter sürümlerde ekran görüntüsü değiştirilemiyor. Ama normal şartlar altında. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Amacım asla ve asla size muhalefet olmak değildir yanlış anlaşılmasın. Saygılarımla.

Gönderildi : 17/07/2010 15:44

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member

Bu konuda size katılıyorum ama bazen insanlar gerçekten zor durumda kalıyorlar ve çözüm üretmek zorunda bırakılıyorlar.Bende bu bilgiyi paylaşmalımıyım paylaşmamalımıyım (tekerleme gibi oldu :)) ikilemi yaşadım.Sonra dedim ki bu sektörde öyle insanlara hizmet veriliyorki sözden anlamaz kuraldan anlamaz.Yapamadı yaftasını yapıştırıyorlar insana.Evet burada lisansınız buna izin vermiyor dememiz gerekiyor ama bir taraftan çözüm üretmek zorunda olan birisi var burada olmasada başka bir ortamda bu bilgiyi edinecek.Zaman kaybetmesine ne gerek var :)Burada lisanslı bir ürün var yani müşteri parasını ödemiş satın almış dil paketi için tekrar lisans alması bence adil bir durum değil.Eğer site kuralları bu bilgileri paylaşmamıza engelse saygı duyarım.İyi çalışmalar dilerim.

Gönderildi : 17/07/2010 16:04

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bende işin bu tarafında kararsız kaldığım için 2 yönlü bir yorum yaptım ve şahsınıza yönelik olmadığını ifade ettim. Normalde söylediğiniz bütün cümlelere katılıyorum. O yüzden bende yönetim ile de paylaştım bu konuyu. Başka sitelerde ve forumlarda belki sıkıntı olmaz ama bizim portalımızda sıkıntı doğabilir. Saygılarımla.

Gönderildi : 17/07/2010 18:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler ancak benzer durumsal serial crak vb durumları içinde geçerli . Yani zaten internette var zaman kaybetmesin diye buraya yazmak ne kadar doğru ise bunu da paylaşmak o kadar doğru olur. Yani bu durumda nasıl ilki çok doğru bir paylaşım değil ise buda doğru olmamış bence.

Ama sizi tanıdığımız için niyetinizi çok iyi biliyoruz ve bu nedenle Erdem arkadaşımda yapıcı bir eleştiri yapmış sizde anlayış ile karşılamışsınız, ÇözümPark ailesine de yakışan bu zaten.

özetle böyle durumlarda bu paylaşımcı ruhunuzu kaybetmemeniz için ; cevabı biliyorum ama forum kuralları gereği bana özelden ulaşırsanız ÇözümPark yönetiminide zorda bırakmamış olurum diyebilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/07/2010 22:36

(@MuharremGOKTAS)
Reputable Member

Hakan bey ve Erdem bey hassasiyetinizi saygıyla karşılıyorum ve birdaha tekrarlanmayacağına söz veriyorum.Çözümpark benim için gerçekten çok değerli o nedenle asla zarar vermek istemem.2000 yıllarında MCSE kurslarında bilginin ne kadar pahalı,paylaşımın ne kadar az olduğunu yaşayan birisi olarak şuan çözümparkın varlığını nimet biliyor ve siz değerli kuruculara sonsuz şükranlarımı bildiriyorum.Türkiyede bilişim sektöründe çalışan bir çok kişinin gelirleri eğitimleri almalarına engel teşkil ediyor.Dolayısı ile bu sitenin saygınlığı ve devamlılığını önemsediğimi ve bunun korunmasınada bana düşen ne ise yapacağımı bilmenizi isterim.Hizmetlerinizin devamlılğını diliyor ve bir çok insanın eğitimine katkıda bulunduğunuz ve zor durumlarında yanlarında olduğunuz için Allah c.c. sizlerden razı olsun diyorum 😀

Gönderildi : 19/07/2010 14:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Hakan bey ve Erdem bey hassasiyetinizi saygıyla karşılıyorum ve birdaha tekrarlanmayacağına söz veriyorum.Çözümpark benim için gerçekten çok değerli o nedenle asla zarar vermek istemem.2000 yıllarında MCSE kurslarında bilginin ne kadar pahalı,paylaşımın ne kadar az olduğunu yaşayan birisi olarak şuan çözümparkın varlığını nimet biliyor ve siz değerli kuruculara sonsuz şükranlarımı bildiriyorum.Türkiyede bilişim sektöründe çalışan bir çok kişinin gelirleri eğitimleri almalarına engel teşkil ediyor.Dolayısı ile bu sitenin saygınlığı ve devamlılığını önemsediğimi ve bunun korunmasınada bana düşen ne ise yapacağımı bilmenizi isterim.Hizmetlerinizin devamlılğını diliyor ve bir çok insanın eğitimine katkıda bulunduğunuz ve zor durumlarında yanlarında olduğunuz için Allah c.c. sizlerden razı olsun diyorum 😀

Teşekkürler

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/07/2010 19:41

(@mertdomruk)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Saolun çok teşekküer ederim.

Gönderildi : 19/07/2010 19:58

(@serkankonak)
Gönderiler: 1339
Noble Member

Aynı şekilde Starter sürümlerde ekran görüntüsü değiştirilemiyor. Ama normal şartlar altında. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır.

Erdem Hocam ihbarda bulunacağım  asus netbooklarına starter da starterda olmayan özellikleri kullandırdığı tool ekliyor 🙂 içimden ihbar etmek geldi sanki bir ben biliyormuşum gibi [:^)]

Gönderildi : 19/07/2010 22:31

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Muharrem Bey cümlemizden Allah razı olsun. Kalp kırmadan elimizden geldiğince paylaşımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Bu nedenle bize bu ortamı sundukları için ÇözümPark Yönetimine bende teşekkür etmek istiyorum.

Konuyu tatlıya bir şekilde çözümlendirdiğimiz için ayrıca mutluyum. Bazen cümlelerimiz yanlış anlaşılabiliyor ve hiç çekilmemesi gereken yerlere çekilebilyor. Anlayışlı davrandığınız için teşekkür ederim.

Serkan Bey sanırım o konu bizi aşar. =)

Gönderildi : 20/07/2010 00:55

(@yelizkaraagac)
Gönderiler: 94
Estimable Member

Merhabalar

Windows 7 professional Türkçe yüklü bir pcnin işletim sistemi Rusça ya çevrilmesi isteniyor. Vistalizatör programını indirdim fakat Rusça dil paketini bulamadığım için programı kullanamadım. Yardımcı olabilrsniz sevinirim.

Gönderildi : 17/10/2011 19:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Merhaba

Rusça dil paketini indirip yükleyebilirsiniz

http://support.microsoft.com/kb/972813

Gönderildi : 17/10/2011 20:21

Paylaş: