Forum

Windows firewall uy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows firewall uyarıları

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
357 Görüntüleme
(@FeyyazKURUS)
Gönderiler: 87
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba

Windows 7 üzerindeki firewall ile anlık uyarılar alamıyormuyuz.

Deneme amaçlı outbound rule tanımladım ve 80.portu yasakladım.Herhangi bir web sayfası açmaya çalışınca uyarı vermesini sağlayamazmıyız.

Veya firewall'da inbound olarak tüm trafiği kapattım herhangi bir bilgisayar erişimde bulunmaya çalışınca uyarı vermesi gerekmiyor mu?

Teşekkürler

Gönderildi : 22/06/2010 04:23

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Sanırım ayarlarında " bildirim ayarlarını değiştir " gibi bir kısım olması lazım belki orayı bir kontrol edersiniz.

Gönderildi : 22/06/2010 04:37

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ertan hocam change notification settings kısmından uyarıları açıyorum yani şu anda notifiy me when windows firewall blocks a new program kutucuğu dolu.

Gönderildi : 22/06/2010 06:52

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar fikri olan yokmu sorum hakkında

Gönderildi : 23/06/2010 01:08

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

(@FeyyazKURUS)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alper hocam benim demek istediğim 3rd party bir firewall'daki gibi bir uyarı mekanizması

yani bir bilgisayara gelen tüm trafiği yasakladık ve bir kullanıcı ulaşmaya çalışıyor örneğin dosya paylaşımından bize uyarı vermesini istiyorum ekranda.

Teşekkürler

Gönderildi : 23/06/2010 03:29

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

Sanırım sadece program engellenir ise uyarı veriyor, bunun dışında yok gibi ama ayrıntılı incelemek lazım. Ben şahsen pek kullanmıyorm o edenle ayrıntısına girmedim.

Ama maksat gelen saldırı tespiti ise, tavsiye profesyonel birşeylere geçmeniz olacaktır.

Gönderildi : 23/06/2010 12:11

Paylaş: