Forum

admin şifresi sıfır...

Bildirimler
Hepsini Temizle

admin şifresi sıfırlama

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
1,351 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba win xp admin şifresi sıfırlama cd'si nasıl yapabilirim geçen birinde gördüm şimdiden teşekkürler...

Gönderildi : 11/05/2008 01:29

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

Hiren, ERD Commander vb... bootable Cd leri kullanabilirsin.

Gönderildi : 11/05/2008 02:39

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

arkadaşlar merhaba win xp admin şifresi sıfırlama cd'si nasıl yapabilirim geçen birinde gördüm şimdiden teşekkürler...

Görmüş olduğunuz  Hiren Boot CD yada ERD  Commander 2005 tarzı bir yazılımdır administrator ile giriş yapmayı  PC yi restart ederek  F8 yada F5 ile  safe mode a düşerek giriş yapmayı denermisiniz ?

ek not :  start > control panel > user Accounts >  create password reset disk   > bu da bir şifre resetleme aracı oluşturmaktdır ....

Gönderildi : 11/05/2008 02:56

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

benim anlatmak istediğim windowsun içine hiç giremiyorum bu nedenle reset disk oluşturmadım bunun şifresini nasıl sıfırlarım administrator şifresi bu konuda hangi programı önerirsiniz...

Gönderildi : 11/05/2008 14:18

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

benim anlatmak istediğim windowsun içine hiç giremiyorum bu nedenle reset disk oluşturmadım bunun şifresini nasıl sıfırlarım administrator şifresi bu konuda hangi programı önerirsiniz...

ERD commander 2005 önereceğim  eğer diskiniz sata ise  bazı durumlarda ERD Commander 2005 sata diskleri görmeyebiliyor bu durumda Hiren BOOT cd işinizi görecektir ..

Gönderildi : 11/05/2008 17:51

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

peki bu hiren boot cd'yi nerden bulabilirim acaba... nerden download edebilirim teşekkürler...

Gönderildi : 11/05/2008 18:19

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

peki bu hiren boot cd'yi nerden bulabilirim acaba... nerden download edebilirim teşekkürler...

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=hiren%27s+boot+cd+download&spell=1

Buradan indirebilirsiniz ERD Com. artık ücretli bir yazılımdır yani link verilmesi illegal olabilir.

Kolay gele. 

Gönderildi : 11/05/2008 22:36

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba hiren boot cd'yi kurdum fakat cd'den başlat deyip bir dos ekranı geliyor burdan active password changer seçtiğimde bootcd files were not found hatası veriyor... yanlış birşeymi yapıyorum acaba 

Gönderildi : 12/05/2008 00:32

(@ilkeracikgoz)
Gönderiler: 14
Active Member

Selam,

Probleminiz hala devam ediyorsa, 

Aşağıdaki linkten "Offline NT Password and Registery editor" başlığı altında "cd070927.zip (~3MB) - Bootable CD image " seçeneğini yükleyin ve imajı bir CD ye yazdırın.

http://www.petri.co.il/forgot_administrator_password.htm#1

CD açılışta otomatik olarak çalışır (CD den açılışa izin verdiyseniz). Sonrasındaki adımları izleyin.

Programın kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgi için aşağıdaki siteyi ziyaret edin.

http://home.eunet.no/pnordahl/ntpasswd/

Gönderildi : 12/05/2008 12:57

(@DenizVerman)
Noble Member
Konu başlatıcı

dediğini yazdırdım cd'ye hiç birşey olmadı password sıfırlama yapmıyor...

yokmu arkadaşlar bana password sıfırlama cd'si önerecek...

Gönderildi : 14/05/2008 02:56

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Sayın denver;

Arkadaşlarımız zaten işinize yarayacak programları size önermişler. Password sıfırlama işlemini arkadaşlarımız defalarca bu programlar ile yapmışlardır ki size tavsiye ediyorlar.  

Gönderildi : 14/05/2008 14:19

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Forumdaki Arama  özelliğini kullanmaya özen gösterelim.

http://cozumpark.com/forums/thread/5868.aspx

Gönderildi : 14/05/2008 15:04

Paylaş: