Forum

Site açma soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Site açma sorunu

16 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirkette iki adet ADSL hattın mevcut. kullanıcı iki ayrı hattandan cıkartmama rağmen sadece bir siteye erişememektedir. site adı: tramer.org.tr Hata: sayfa Görüntülenemiyor. aynı networkteki diğer kullanıcılarımda hiçbir sorun yaşamıyorum..

Yaptıklarım..

1- Local Ip değiştim.. girmedi

2- flushdns yaptım ... girmedi

3- nod32 3.0 kullanıyorum kapadım..  girmedi

4- explorer cache leri temizledim ... girmedi..

5- etc/host dosyasına siteyi ekledim..  girmedi 

sizce neden ne olabilir.. 

Gönderildi : 08/05/2008 17:26

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Girmek istediğiniz siteye cmd ping atın almış olduğunuz cevap Sitenin IP sini explorer yazıp IP le bağlanmayı neneyin bakalım ıp le bağlanıcakmı..update ler güncelmi ?

Gönderildi : 08/05/2008 17:46

(@alibirinci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

dediklerinizi yaptım. yaptıkdan sonrada host dosyasınada ekledim. Sp2 yüklü.. akşam açılan site sabah açılmıyor...

Gönderildi : 08/05/2008 17:54

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Ali bey;

Başka bir browser ile denedinizmi siteye erişmeyi denedinizmi ?

Gönderildi : 08/05/2008 18:10

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

o siteye ping atabiliyor musnuz?

komut satırında; tracert tramer.org.tr yazın bakalım nerde tıkanıyor.

Gönderildi : 08/05/2008 18:25

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Bahsettiğiniz siteye girmediğinde diğer network işlemlerini yapabiliyormusunuz? Problem Ethernetten kaynaklanabilir yada başka bir Browser ile deneyebilirsiniz.

Firefox kurup siteyi açmayı deneyin.

Gönderildi : 08/05/2008 18:48

(@alibirinci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Firefox lada denedim. çözülmedi..

Bilgisayar siteye girme dışında her işlemi gerçekleştiriyor. onlarda bir aksama yok...

Site pinglere kapalı

bunları en başta yapmışdım ama yazmayı unutmuşum... başka bir öneriniz varmı arkadaşlar..

Gönderildi : 08/05/2008 20:27

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Client'ın dns ini 195.175.39.39 veya 4.2.2.2 yaparak denermisiniz

Gönderildi : 09/05/2008 02:53

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Bilgisayar siteye girme dışında her işlemi gerçekleştiriyor. onlarda bir aksama yok...

Site pinglere kapalı

bunları en başta yapmışdım ama yazmayı unutmuşum... başka bir öneriniz varmı arkadaşlar..

Benzer bir sorunla karşılaşmıştım  hurriyet.com.tr  açıldığı anda sayfa kendini kapıyordu şu şekilde çözmüştüm istereseniz sizde deneyin .

start > run > appwiz.cpl > add remove windows components >  Internet Explorer > yanındaki tiki kaldırın ve  int explorer u  sistemden kaldırın  pc yi yeniden başlatın  aynı yerden yeniden kurun  ve  SP lerini geçin  bu işlemden sonra tekrar deneyin iyi çalışmalar

Gönderildi : 09/05/2008 03:13

(@alibirinci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Client'ın dns ini 195.175.39.39 veya 4.2.2.2 yaparak denermisiniz

Dnsleride değiştirdin gene çözüm olmadı..

Site pinglere kapalı

Benzer bir sorunla karşılaşmıştım  hurriyet.com.tr  açıldığı anda sayfa kendini kapıyordu şu şekilde çözmüştüm istereseniz sizde deneyin .

start > run > appwiz.cpl > add remove windows components >  Internet Explorer > yanındaki tiki kaldırın ve  int explorer u  sistemden kaldırın  pc yi yeniden başlatın  aynı yerden yeniden kurun  ve  SP lerini geçin  bu işlemden sonra tekrar deneyin iyi çalışmalar

Explorer kaldırıp kurmayı denemedım. çünkü firefoxda da aynı sıkıntı oluyordu..  Ama olası ihtimal deniyeceğim..

Gönderildi : 09/05/2008 15:31

(@alibirinci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Explorer kaldırıp kurmakda çözüm üretmedi... 🙁

Gönderildi : 09/05/2008 16:46

(@BtExpert)
Gönderiler: 114
Estimable Member

Kabloyu test edermisiniz uçlarını yenilemeyi de ihmal etmeyin.Dün böyle bir problemle karşılaştım net var siteler yok.Ping atabiliyordum ama.Düzeldi şu an.

Gönderildi : 09/05/2008 16:51

(@BtExpert)
Estimable Member

Bu da işe yaramazsa linux boot cdleri ile firefox ya da konqueror ile açmayı deneyin.www.slax.org bu adresten indirip deneyebilirsiniz.

Gönderildi : 09/05/2008 17:07

(@BtExpert)
Estimable Member

Bir ihtimal daha aklıma geldi aynı sorunu arkadaşım yaşamıştı.Sorun tek site açılmıyordu.(üniversite).Siteyi engelleyen program var.Program ekle kaldırdan kontrol edin.Yasak varsa kaldırın.Geri bildirimlerinizi bekliyoruz.

Gönderildi : 09/05/2008 17:11

(@alibirinci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Yazılanların hepsini denedım..  Ama çözüm olmadı. Kesin çözüm Pc ye format attım. sorunum Kalmadı. yardımlarınız için Tşk ederim..

Gönderildi : 12/05/2008 18:45

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Geribildirim için teşekkürler. Belki birisi çözer ve ileride buraya yazar. Sonra problem ile karşılaşanlara çözüm olarak yer bulur.

Gönderildi : 12/05/2008 20:04

Paylaş: