Forum

Domaine ekleme soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine ekleme sorunu ?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,048 Görüntüleme
(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar..

pc yi formatladım ve tekrara domaine dahil etmek istedim ancak ;

"halen var olan bir dosya oluşturulamaz" diye bi hata veriyor. Bunun nedenin bilen varmıdır acaba?

işletim sistemi xpsp2  

server : 2003

kolay gelsin....

Gönderildi : 08/05/2008 15:10

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

serverdan eslki pc ile ilgili oılan ismi silmelisin ve taekrar domaine dahil etmlisin

Gönderildi : 08/05/2008 15:39

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Eski hesap bilgilerini sildikten sonra domaine dahil edeceğiniz makinanın  IP ve DNS ayarlarını kontrol ediniz

Gönderildi : 08/05/2008 16:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba  , yazacağım adımları kontrol ederseniz  sorunu çözebilirsiniz .

1.  söz konusu client pc yi eski domainden yani bahsettiğiniz join edilmiş dediğiniz dc den düşürün  .

2.  aynı client pc de  >  my computer >  properties >  computer name > Change > more >  primary  dns suffix of this computer  alanının boş olmasını sağlayın    .

3. aynı client pc de  start >  run > ipconfig /flushdns   yazın  ve  ip address dns address configurasyonlarınızı doğru olarak ayarlayın DNS adresi olarak  DC nin ipsini girmeyi unutmayın bunu yaptıktan sonra ipconfig  /flushdns  >  ipconfig /registerdns   komutlarını  cmd de çalıştırın 

4.  domainde oluşturduğunuz user ın  şifresini password policy e uygun olarak atayın ve  user ı creat etme aşamasında password ekranında  ilk tik olan  user must change password at next logon tikini atmayın  ! 

5 .  bu şekilde domaine almayı deneyin yine alamazsanız pc nin  computer name ini değiştirerek restart edin .

6 . bu işlemler sonucundada domaine alamazsanız active directory users and computers >  üzerinde  bir computer account  yaratın örnek bu pcnin adı client01 ise bu şekilde yaratın  bu client pc için  ve böyle deneyin sonucu bizimle  paylaşırsanız seviniriz ..

Gönderildi : 08/05/2008 16:28

(@bariskose)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler..

Serverden eski pc isimlerini ve accountu silerek yeniden oluşturdum sorun çözüldü....

ilginize çok teşşekür ederim....

Gönderildi : 15/05/2008 16:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

teşekkürler..

Serverden eski pc isimlerini ve accountu silerek yeniden oluşturdum sorun çözüldü....

ilginize çok teşşekür ederim....

Geri dönüşünüz için çok teşekkür ederiz iyi çalışmalar ..

Gönderildi : 16/05/2008 03:06

Paylaş: