Forum

Winrar şifresini &#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Winrar şifresini çözmek...

12 Yazılar
7 Üyeler
0 Reactions
3,128 Görüntüleme
(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba...

Rapidshare den bir .rar dosyası indirdim.Fakat dosyayı açmaya çalıştığımda şifre sordu.Linki aldığım siteye baktım, bulamadım.
sitenin adını falan yazdım yinede olmadı.İnternette bir kaç tane .rar şifresi çözen program gördüm ama  demo olduğu için uğraşmadım.
Winrar geniş çaplı güvenlik özelliklerine sahip bir program olduğu için çözümün uzun süreceğini biliyorum ama bunu kesin çözebileceğim
bir program önerebilir misiniz?Veya farklı bir yöntem bilenler varsa onlarıda denemeye hazırım?

İyi geceler...

Gönderildi : 28/02/2008 04:17

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

hızlı çözmek istiyorsan bahsettiğin dosyayı çeşitli şekillerde arayarak şifresini vermiş olan bir site bulabilirsin. Örnek  inurl:rapidshare.com oyun.rar

Gönderildi : 28/02/2008 11:23

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Advanced Archive Password Recovery ile deneye bilirisin

Gönderildi : 28/02/2008 11:57

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

merhabalar....

100 de 100 çözümü yok zaten şifre kırıcılar da hafızalarındaki belli şifreleri deniyorlar en mantıklısı ömer abinin söylediği ya da şunu yapabilirsin.

atıyorum dosyanın adı cozumpark.rar sa google da direk cozumpark.rar aratırsan şifresini bulabilirsin.

kolay gelsin

Gönderildi : 28/02/2008 12:26

(@ErkanTEKiN)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Bazen içine yazmış oluyorlar şifreyi reklam amaçlı, çift tıklamak yetiyor görmek için. (Ek Bilgi)

Gönderildi : 28/02/2008 12:44

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Verdiğiniz cevaplar için teşekür ederim.Fakat söylediğiniz işlemleri denedim hiçbir şekilde şifreye ulaşamıyorum

Program denedim 3 gün bekledim.Yinede şifreyi bulan program olmadı.Google da arattım bazı şifreler elde ettim ama onlarda olmadı.

Gönderildi : 28/02/2008 19:22

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Baska bir yerden download etmeyi denedin mi? rar sifrelerini kırmakla uğrasmaktansa yenisini download etmek daha mantıklı geliyor bana

Gönderildi : 28/02/2008 19:35

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Tek kaynak ve tek veri bu dosyada olduğu için başka yerden indiremiyorum.Bir tez dosyası aslında bu .rar dosyasının içindeki.

Sahibi bile hatırlamıyor. 🙁 🙁

Gönderildi : 28/02/2008 22:21

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle mantık belli brute-force attack yapmalısın....

Dosyayı şifreliyen kişi yorum yapmalı rakamlardan yapmışımdır sadece küçük harf kullanmışımdır karakter kullanmışımdır uzunlugu şudur gib

Sende bu dogrultuda kriterleri verim denetmeye başlamalısın ama sana tecrübelerime dayanarak söliyim 10 hane ve 10 haneden büyük ise ugraşma normal iyi performaslı bir desktop pc de 30-60 gün sürer ama sen direk şu karakter ler şu kadar hane diyebiliyosan işin kolaylaşır

Benim sana tavsiyem eger şifreliyen kişiden hiç bilgi gelmez ise tek tek denemelisi yani 5 hane sadece rkam 6 hane sadece harf 7 hane harf ve rakam gibi değişik kombinasyonlar

dosyayı bizimle paylaşırmısın  bizde deneriz senin için.

Selametle....

Gönderildi : 28/02/2008 22:52

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkür ederim.Arkadaşım karışık bir algoritma kullandığını söylüyor.Aklına gelen tüm şifreleri denedik ama olmadı.
Eğer hatırlayamazsa hatasının cezasını çekecek.Allah'tan tezin bir kısmı elinde mevcut.Geri kalanınıda artık yavaş yavaş tamamlar.

Dosya özel olduğu için paylaşamıyorum.
Tekrar teşekkür ederim.

İyi Geceler.. 

Gönderildi : 29/02/2008 02:52

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

Geçmiş olsun...

Gönderildi : 29/02/2008 03:10

(@canserce)
Gönderiler: 67
Estimable Member

benim başıma geçen sene böyle bişey gelmişti rar şifresi olduğu halde şifreyi kabul etmiyordu kopyalayıp yapıştırdım olmadı elle yazdım olmadı defalarca denedim olmadı sahibine sordum şifreyi bana gönderdi onu denedim yine olmadı başka şifreler yolladı onlarda uymadı şifre kırıcı program denedim oda işe yaramadı rarlı dosyayı 5-6 ay kadar beklettim silmedim sonra birgün ya dedim bi denesemmi acaba gittim sitesine orda yazan şifreyi kopyaladım yapıştırdım açıldı 🙂 tuhaf biraz ama önceki denemelerimde hep yanlış yapmış olam imkansız nasıl oldu halada anlamadım sizde isterseniz braz bekletin:D

Gönderildi : 29/03/2008 18:09

Paylaş: