Forum

Windows7 xp mode do...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows7 xp mode domain pclerine erişim problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
338 Görüntüleme
(@MuminCAKIR)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar selam,
Windows7 ultimate kurulu makinem 2003server domainine client olarak bağlı, aynı pc üzerinde xp moduda domaine dahil ettim ve  domaine üye olduğum  aynı user ile login oluyorum. Fakat domaindeki makinelere erişemiyorum.İzniniz yok diyor(Bu kullanıcının normal modda herşeye erişim yetkisi var.) Nereye ne eklemem lazımki bu sorunu aşabileyim.

Gönderildi : 17/05/2010 12:47

(@MuminCAKIR)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar ben sordum, ben çözdüm sizinle paylaşayım dedim.

In Windows 7:

• Start -> All Programs -> Windows Virtual PC -> Virtual Machines

• Right click on your virtual machine configuration file.  e.g. Virtual Windows XP.vmcx

• Select Settings from the right-click menu

• In the Virtual PC Settings dialog, select Networking on the left.

• Change the Adapter drop down box on the right from Shared Network (NAT) to the name of your Ethernet card.

• Press OK

• Restart the XP VM image.

yapmanız gereken bu...

Gönderildi : 17/05/2010 17:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler koaly gelsin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/05/2010 23:53

Paylaş: