Forum

Vista spoolsv.exe h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista spoolsv.exe hatası

11 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@iirturk1976)
Gönderiler: 78
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarımda windows 7 home basic kurulu yeni bir yazıcı (Canon LBP 1120) bağlayıp paylaşım vermek istiyorum ancak kendisine direkt bağlı olan bilgisayardan bile yazı gönderdiğimde spoolsv.exe hatası verip servislerden yazdırma biriktirici stop oluyor nedeni ne olabilir acaba

Gönderildi : 10/05/2010 18:09

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Virus gibi duruyor. daha önce var mıydı bu sorun? Belki de printerın Homa Basic desteği yoktur?

Gönderildi : 10/05/2010 18:31

(@iirturk1976)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Windows 7 işletim sistemini yeni kurdum

bu bilgisayar ile yazıcıyı ilk defa bir birine tanımlıyorum açıkcası

yeni kurduğum için virüs olma ihtimali çok düşük geliyor bana

bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Gönderildi : 10/05/2010 18:34

(@cozumpark)

Spool bir servis biliyorsunuz. Virus ihtimalini düşünmezsek fazla şansımız yok. Ya sistem kurulurken bu servis ile ilgili dosyaları tam yükleyemedi, ya spooler servisi sonradan .dll kaybına uğradı. Servislere baktığınızda bu hatayı aldıktan sonra Printer Spooler servisi started oluyor mu? Söz konusu yazıcı başka bir bilgisayarda sorunsuz kullanılıyor mu? Mümkünse başka bir bilgisayarda kurup test edebilirsiniz. En azından setup tarafında bir hata yapıp yapmadığınızı görürsünüz. Bir de hangi dosyalarda takıldığınızı görmek istiyorsanız process explorer adlı yazılımla processi takip edebilirsiniz. Şimdilik aklıma başka bir test yolu gelmiyor.

Gönderildi : 10/05/2010 18:53

(@iirturk1976)
Estimable Member
Konu başlatıcı

servisi manuel olarak start edebiliyorum , manuel start ettiğimde ise yazıcıya gönderdiğim dökümanların çıktısını rahatlıkla sorunsuz bir şekilde alabiliyorum ayrıca canon'un resmi sitesinden desteklediği işletim sistemlerine baktığımda windows 7 yazılı görünüyor

Gönderildi : 10/05/2010 19:00

(@cozumpark)

Spool' un normalde otomatik başlamış olması gerekirdi başlamamış mı? Orayı manuelden automatic' e çekin bir de öyle deneyin o halde.

Gönderildi : 10/05/2010 19:11

(@iirturk1976)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Servislerde automatic te duruyor orası ama çıktı gönderdiğimde stop olduğundan dolayı manuel tekrar start ediyorum

start ettiğim içinde yazıcıya gönderdiğim dökümanı rahatlıkla yazıcı çıkarıyor başka bir problem olmuyor 

Gönderildi : 10/05/2010 19:16

(@cozumpark)

Servisle ilgili sıkıntı olduğu kesin o zaman. Sistemi repair edebilir veya pcyi yeniden düzgünce kurabilirsiniz. En mantıklı çözüm bu duruyor şu an.

Gönderildi : 10/05/2010 20:11

(@iirturk1976)
Estimable Member
Konu başlatıcı

windows xp kurulu bir bilgisayara takınca her hangi bir sorun çıkarmadan istediğim tüm dökümanların çıktısını rahatça alabiliyorum

hiç bir hata mesajı vermiyor

Gönderildi : 10/05/2010 20:16

(@cozumpark)

Bence her durumda yeniden kurmalı veya Win7' de edition değişikliğine gitmelisiniz.

Gönderildi : 10/05/2010 20:38

(@iirturk1976)
Estimable Member
Konu başlatıcı

alper bey teşekkür ederim sanırım benim bu konuda biraz araştırma yapmam gerecek

Gönderildi : 10/05/2010 20:54

Paylaş: