Forum

Windows xp de virus...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows xp de virusten kurtulamadim....

16 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@EnginYALCINKAYA)
Gönderiler: 86
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba spyware doctor ile tarama yaptirdim ancak hala virus temizlenmedi...explorer a herhangi bir adres yazip enter a bastigim an veya herhangi bir baglantiya tikladigim an bu hata mesaji geliyor ve ancak iptal e tikladiktan sonra istedigim sayfa aciliyor

[img] [/img]

Gönderildi : 05/05/2008 19:08

(@onurcan)
Gönderiler: 156
Estimable Member

Merhaba

http://www.kaspersky.com/virusscanner  veya

nod32 antivirüs programlarıyla bir scan edip tekrar sonucları yazarmısınız.

ayrıca şu linki incelemenizi tavsiye ederim

http://www.castlecops.com/t220867-quot_Your_system_is_infected_with_a_dangerous_virus_quot.html

Gönderildi : 05/05/2008 19:34

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Oncelikle tamam a tıklamayın.

Guvendiğiniz bir spyware programı ile tarama yapabilirsiniz. Açılıştaki programlarıda kaldırmayı unutmayın.Eğer güvendiğiniz bir adware programı yok ise aşağıdaki işinizi görecektir.

http://www.lavasoftusa.com/products/ad_aware_free.php

Gönderildi : 05/05/2008 19:46

(@EnginYALCINKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kaspersky ile online tarama sonucu

[img] [/img]

Gönderildi : 05/05/2008 20:37

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

http://cozumpark.com/forums/post/4166.aspx

şurada Sinan hocamın bir yazısı var.

Gönderildi : 06/05/2008 02:27

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Görüldüğü üzere online tarama işleminde sisteminizde epeyce spyware bulaşmış. Sisteminizde bunlar tespit edilebildiği gibi elbetteki temizleyebilirsiniz. www.kaspersky.com.tr adresinden Kaspersky Internet Security olan paketi indirip 30 günlük deneme lisansı ile aktif ediniz daha sonra güncelleme işlemi yaptırınız ve son olarak full tarama yaparak sisteminizin temizlenmesini sağlayın. Eğer ürünü kullanmak isterseniz satın alabileceğiniz gibi kullanmak istemezseniz demo versiyon lisansı bitene kadar yani 1 ay kullanıp sisteminizden kaldırabilirsiniz.

Saygılar 

Gönderildi : 06/05/2008 03:14

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhabalar..

Msconfig yazıp enter yapın gelen menüden başlangıça geçip bilmediğiniz veya alakasız birşey varsa işaretini kaldırın.. 

Virüsün çözümü Superantispyware kurup güncelledikten sonra tarama yapın daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzelecektir. 

yükledikten sonra güncelliyin..

Yukarıdaki adımları takip edin..

Daha önce bahsettiğiniz virüsü kendi bilgisayarıma bulaştırıp nasıl temizleneceği konusunda anlatım yapmıştım google daki arama sonuçları adamlar çalmış resmen 🙂 seninde işine yarar..

Not : Arama sonucundaki Resimli anlatım bana aittir. 

Kolay gelsin. 

Gönderildi : 06/05/2008 11:44

(@EnginYALCINKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam Mustafa en kısa zamanda sonucu bildircem...

Gönderildi : 06/05/2008 23:35

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

www.file-hippo.com adresinde virüs cleaner kitlerini kullanabilrsin ...........endişeli yaklaşımlar virüsü az gın bir hale getirir .....onun için farklı stratejilerle yaklaşın please...güvenli mod da çalışın;)

Gönderildi : 07/05/2008 00:41

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

engin bey ben size sonucu söyleyim kısa zaman icinde windows sacma hatalarla kapınızı calacak ve tabi siz bu windowsa da pekm fazla güvenemezsiniz giren virusler sistemde ne gibi delikler acti belli degil incelemeniz lazim en iyi pek ugrasmadan datalarınızı yedekleyiniz ve windows kurup tertemiz bir sayfa açınız iyi calismalar dilerim kolay gelisn [:)]

Gönderildi : 07/05/2008 04:27

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 316
Reputable Member

www.file-hippo.com adresinde virüs cleaner kitlerini kullanabilrsin ...........endişeli yaklaşımlar virüsü az gın bir hale getirir .....onun için farklı stratejilerle yaklaşın please...güvenli mod da çalışın;)

Bilgi İşlemde çalışanlar bilirler MiniPE kullanın öyle temizleyin windowsu bile açmayınız....... [:)]

Gönderildi : 07/05/2008 04:28

(@mustafakasikci)
Noble Member

Bence formata gerek yok..
Abicim son durum hakkında bilgilendirme yaparsan sevinirim.

Gönderildi : 07/05/2008 13:03

(@ilkeracikgoz)
Gönderiler: 14
Active Member

Eğer hala bilgisayarınızı hala formatlamadıysanız :o)  

Bana problem "SmitFraud" gibi geldi... Taskbar da aynı zamanda security alert geliyor mu?

Eğer evetse, aşağıdaki linkten ilgili removal aracını yükleyip bilgisayar safe modda iken programı çalıştırabilirsiniz.

http://www.bleepingcomputer.com/files/smitfraudfix.php

NOT : Safemodda bilgisayar local admin hesabı ile açılacağından programı ulaşabileceğiniz bir dizine koymayı unutmayın....

- Ekrandaki menüde “Enter your choice ( 1,2,3,L,Q )” alanının karşısına “2″ yazıp “enter” a basınız.

- Bu aşamada program otomatik olarak bir temizleme aktivitesine başlayacaktır. Sonrasında ise “Disk Cleanup Program” ını başlatacaktır. Bu program bilgisayarınızın doluluk durumuna göre biraz uzun sürebilir. Program temizlik işlemini bitirip otomatik olarak kapanacaktır.

- Disk Temizleme işlemi bittikten sonra menü ekranında size “Do you want to clean the Registery ? (y/n) ” sorusu gelecektir. Burada “y” yazıp “enter” a basınız.

- Temizleme işlemleri bittikten sonra program bilgisayarınızın 15 saniye içinde yeniden başlatılacağını belirten bir mesaj göreceksiniz. Geri sayımı bekleyin ve bilgisayarınızın yeniden başlatılmasına izin verin.

- Bilgisayarınız yeniden açıldığında ilgili işlemlerin bir günlüğü notepad olarak açılacaktır. Bu aşamadan sonra bilgisayarınızın ilgili virüsten kurtulmuş olması gerekmektedir.

Gönderildi : 07/05/2008 13:31

(@EnginYALCINKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Bence formata gerek yok..
Abicim son durum hakkında bilgilendirme yaparsan sevinirim.

Bence de...Format atmadan çok virüs temizledim...İşlerin yoğunluğu nedeniyle gidip ilgilenemedim...Deneyip sonucu bildircem..Kolay gelsin. 

Gönderildi : 07/05/2008 15:28

(@EnginYALCINKAYA)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar..

Msconfig yazıp enter yapın gelen menüden başlangıça geçip bilmediğiniz veya alakasız birşey varsa işaretini kaldırın.. 

Virüsün çözümü Superantispyware kurup güncelledikten sonra tarama yapın daha sonra bilgisayarı yeniden başlatın düzelecektir. 

Daha önce bahsettiğiniz virüsü kendi bilgisayarıma bulaştırıp nasıl temizleneceği konusunda anlatım yapmıştım google daki arama sonuçları adamlar çalmış resmen 🙂 seninde işine yarar..

Kolay gelsin. 

Merhaba dediğin programı indirip tarama yaptırdıktan sonra yeniden başlattım düzeldi...Teşekkür ederim..Ayrıca yorum yazanlara da teşekkür ederim. 

Gönderildi : 08/05/2008 14:17

(@mustafakasikci)
Noble Member

Merhabalar..

Kolay gelsin. 

Merhaba dediğin programı indirip tarama yaptırdıktan sonra yeniden başlattım düzeldi...Teşekkür ederim..Ayrıca yorum yazanlara da teşekkür ederim. 

Sevindim kolay gelsin.. 

Gönderildi : 09/05/2008 19:23

Paylaş: