Forum

Windows 7 ağ parola...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 ağ parolasını kabul etmiyor

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
664 Görüntüleme
(@OrkunORUC)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Sistemimde yedek almak için kullandığım network harddiskim var. Bundaki klasörlere xp altından şifre ile kolayca ulaşabiliyorum. XP altında Kullanıcı adı "Bckhdd\Guest" şeklinde otomatik olarak geliyor, ben sadece şifreyi giriyorum. Fakat Win 7 altında Kullanıcı adını aynı "Bckhdd\Guest" girip parolayı girmeme rağmen ilgili klasöre giriş yapamıyorum.

Bu konu hakkındaki yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Gönderildi : 16/04/2010 14:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam, guest kullanıcısı enable olmayabilir, ilgili dizine yetkisi olmayabilir, yetkiyi verin, guest'i enable edip full access verin dizine, problem çıkmayacaktır.

Gönderildi : 16/04/2010 14:23

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Aynı işlemi xp de yaptığımda girebiliyorum, ama windows 7 de klasöre giremiyorum. Yedek harddiskimde guest kullanıcısı zaten kendisi default olarak tanımlı. Aşağıda xp de ne şekilde giriş ekranı olduğunu görebilirsiniz.

Win XP Ağ parola ekranı

Görüldüğü gibi kullanıcı Kullanıcı adı xp de default olarak gelmekte biz sadece şifre giriyoruz. Aynı kullanıcı adını win 7 de girdiğimizde ilgili klasöre giremiyoruz.

Gönderildi : 16/04/2010 15:08

(@cozumpark)

Win7 üzerinde Guest kullanıcısı yetkili mi ? Aşağıdaki linkte Turn On Guest user anlatılmış, bence bir inceleyin

http://www.sevenforums.com/tutorials/7412-guest-account-turn-off.html

Gönderildi : 16/04/2010 15:18

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Win 7 üzerinde guest kullanıcımı aktif ettim, hatta Admin yetkisi bile verdim. Ama sonuç hala aynı.

Gönderildi : 16/04/2010 15:38

(@cozumpark)

Start - run - gpedit.msc, Enter, Computer Conf - Windows Settings - Security settings - Local Policies - User right Assignments - sağ bölümden "Deny Access to this computer from the network" çift click Guest 'i buradan kaldırın. Apply, Ok, Start - run - gpupdate /force, Logoff-Logon.

Bunları yaparak tekrar dener misiniz? İyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/04/2010 15:48

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ne yazık ki yine başaramadım. Kullandığım Network Disk Westen Digital NETCENTER bunda klasörleri tanımlarken kullanıcı adı istemiyor

sadece parola tanımlattırıyor. Arayüzünede girerken "Güvenli bir bağlantı olmadan temel güvenlik doğrulaması" diyor. Sanırım windows 7 ile bir uyumsuzluğu var.

Gönderildi : 16/04/2010 17:50

(@cozumpark)

Tekrar selam, yukarıda belirttiğim group policy ayarlarını yaptınız ve olmadı mı? Olmadı ise sorun guest kullanıcısı ile ilgili değil sanırım. Daha önce benzeri bir durumla karşılaşmış arkadaşlarımız varsa çözüm sunacaklardır ama, isterseniz distribütörleri arayıp support alabilirsiniz. win7 ile ilgili uyumluluk var mı WD sitesinde yazmalı.

Gönderildi : 16/04/2010 18:03

(@OrkunORUC)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sanırım sorun WD Netcenter ürününün win 7 uyumunun olmaması. Bende bulunan diğer WD net disk klasör tanımında kullanıcı adı ve parola tanımı istiyor, dolayısıyla bunu win 7 de rahatlıkla kullanabiliyorum. Sizinde dediğiniz gibi sorunu WD sitesine yazacağım.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/04/2010 20:25

(@cozumpark)

Rica ederim, iyi çalışmalar

Gönderildi : 16/04/2010 20:58

Paylaş: