Forum

Vistada Uyku Modund...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vistada Uyku Modundan Sonraki Problemler

13 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@BulentBaloglu)
Gönderiler: 233
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Laptopumda ekran çözünürlük ayarı 1680*1050 olarak kullanıyorum. bilgisayarımın kapağını kapattıktan sonra uyku moduna geçiyor. Tekrar kapağı açtıktan sonra 1024*768 çözünürlük ayarı geliyor masa üstümdeki ikonlar dağılıyor 5 sn sonra çöznürlük ayarı 1680*1050 oluyor fakat ikonlarımı tekrar eski yerlerine ayarlamam gerekiyor. Başlarda problem olmuyordu ama her defasında aynı işlemi yapmak insana bıkkınlık getiriyor. bunun çözümü varmıdır acaba...

Teşekkürler

Gönderildi : 02/05/2008 11:19

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

bende vista kullanıyorum laptop ta ancak böyle bir sorun başıma gelmedi acaba sürüm ve sp bilgisi ?  ( birde sp1 yüklü ve yamalar tamam mı  , ayrıca ekran kartı driverını ve anakart driverlarını güncellemeyi unutmayın ) 

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/05/2008 13:37

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Vista home premium+sp1 ve bütün yamlar yüklü. Ekran kartını ve anakart driverlaı güncel hakan hocam

Gönderildi : 02/05/2008 13:54

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Ekrana müdahale eden bir yazılım yada Power Management ile ilgili bir yazılım varmı ?  Denetim Masası > Sistem ve Bakım > Güç Ayarları kısmını Balanced mı kullanıyorsun ?

Bunlara dikkat ettiysen cmdde powercfg /? yazdığında çıkan komutlara dikkatlice bak bunların tamamı hibernate ile ilgili komutlar burada da açıklamaları yer alıyor.

Gönderildi : 02/05/2008 14:49

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Ekrana müdahale eden bir yazılım yada Power Management ile ilgili bir yazılım varmı ?  Denetim Masası > Sistem ve Bakım > Güç Ayarları kısmını Balanced mı kullanıyorsun ?

Bunlara dikkat ettiysen cmdde powercfg /? yazdığında çıkan komutlara dikkatlice bak bunların tamamı hibernate ile ilgili komutlar burada da açıklamaları yer alıyor.

Teşekkür ederim Ömer Hocam. Kontrol edeceğim... Dönüş yaparım...

Gönderildi : 02/05/2008 15:12

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Merhaba  , Laptop ınızın markası  HP  mi ?  

start >  control panel >  power options kısmınız incelemelisiniz .

Gönderildi : 02/05/2008 16:04

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Laptopum Lenovo. İlgili yerlere baktım ama çözünürlük ayarları ile ilgili bir şey göremedim...

Gönderildi : 02/05/2008 17:20

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Event Viewer a bununla ilgili bir log düşüyor mu?

Gönderildi : 02/05/2008 17:40

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Laptopum Lenovo. İlgili yerlere baktım ama çözünürlük ayarları ile ilgili bir şey göremedim...

çözünürlük ayarlarını vista da  desktop > sağ click >  personalize >  display settings  > kısmından yapıyorsunuz .

Gönderildi : 02/05/2008 18:13

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Bu sorunla daha önce karşılaştım, sorunun nedeni Ekran kartı driver ı üzerine vista güncelleştirmesinde gelen bir paketin yüklenmesinden kaynaklanıyordu, ne yazıkki bu paketi de vista da tekrar uninstall edemiyorsunuz.

Gönderildi : 02/05/2008 18:50

(@BulentBaloglu)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bu sorunla daha önce karşılaştım, sorunun nedeni Ekran kartı driver ı üzerine vista güncelleştirmesinde gelen bir paketin yüklenmesinden kaynaklanıyordu, ne yazıkki bu paketi de vista da tekrar uninstall edemiyorsunuz.

Bu hangi paket mesut hocam. İleride makinay format atarsak o güncelleştirmeyi yükleyemeyebiliriz..

Gönderildi : 02/05/2008 19:32

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

lenovo ya baktınız mı bununla ilgili bir pack çıkmış olabilir. guide lere bakabilirsiniz mesela.

Gönderildi : 02/05/2008 20:39

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

Bende yeniden yükledim ve otomatik güncelleştirmeyi iptal ettim, o paketi yüklemedim.

İsmini hatırlamam mümkün değil lakin Paketin açıklamasında zaten ekran kartı için yayınlanmış olduğu bilgisi yer alıyor.

Bu hangi paket mesut hocam. İleride makinay format atarsak o güncelleştirmeyi yükleyemeyebiliriz..

Gönderildi : 02/05/2008 21:32

Paylaş: