Forum

Aynı bellekte 2 ya ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aynı bellekte 2 ya da daha fazla işletim sistemi barındırmak ve hangisini istersek onu kurmak

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
517 Görüntüleme
(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba benim 8 gb lık bir flash belleğim var. Bu bellek içinde usb ile
xp kurmayı başardım sonra 7 denedim onuda başardım fakat ben istiyorum
ki aynı flash bellekte hem xp hem 7 işletim sistemi olsun ya da daha
fazla. İstediğimi kurayım.Bununla ilgili bi program varmı dır yada
yardımcı olabileceğiniz başka yöntem.İlginiz için teşekkürler.İYİ
ÇALIŞMALAR

Gönderildi : 20/03/2010 16:19

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Yapılabilir ancak USB iletişim kuralları bellidir yani aktarım hızları.Zaten 1 tane işletim sistemi kurunca yavaşlama olacaktır haliyle ikinci işletim sistemini kurunca daha da ağırlama olacaktır.Flash bellekleri partition olarak ayırabilirsiniz.bu şekilde yaparak dediğiniz işlem gerçekleştirilebilir.

Kolay gelsin.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/03/2010 16:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Usb 3.0 4,8 gb hızında bu dediğiniz usb 3.0 üzerinde olsa mantıklı ama usb üzerinden performans pek iyi olmayacaktır.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/03/2010 18:56

(@ugrasisik)
Gönderiler: 89
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yavaşlama demişsiniz ama anlamadım ya da anlatamadım sanırım usb den çalışsın istemiyorum işletim sistemini usb bellekten kurayım istiyorum hangi işletim sistemini istersem onu seçip bilgisayarın hard diskine kurayım daha sonra flash ı çıkartıp normal bir cd den kurmuş gibi davransın bilgisayarım o yüzden yavaşlık çok büyük sorun değil sanırım sadece kurmak için beklerim nolcak yanımda 50 cd taşımaktan iyidir her seferinde 🙂 yardımlarınız için teşekkürler.

Gönderildi : 29/03/2010 14:01

(@barisagar)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Yavaşlama demişsiniz ama anlamadım ya da anlatamadım sanırım usb den çalışsın istemiyorum işletim sistemini usb bellekten kurayım istiyorum hangi işletim sistemini istersem onu seçip bilgisayarın hard diskine kurayım daha sonra flash ı çıkartıp normal bir cd den kurmuş gibi davransın bilgisayarım o yüzden yavaşlık çok büyük sorun değil sanırım sadece kurmak için beklerim nolcak yanımda 50 cd taşımaktan iyidir her seferinde 🙂 yardımlarınız için teşekkürler.
Bios ayarlarınızda USB üzerinden boot edilebilme seçeneği varsa yapabilirsiniz.

Gönderildi : 29/03/2010 20:27

Paylaş: