Forum

Windows 7 de acroni...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 de acronis ile image alma sorunu

16 Yazılar
11 Üyeler
0 Reactions
1,358 Görüntüleme
(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin.Windows 7 de image alıp aynı donanıma sahip farklı bir bilgisayara atmak istiyorum Atıyorum açılırken boot hatası veriyor.Acaba windows 7 kurulurken disk ekranında kendine ayırdığı 100mb lık bir yer varya  oradanmı kaynaklanıyor dedim ve oranın da image sini alıp aynı şekilde diski bölüp attım gene olmadı.Windows 7 de image alıp diğer makinalara atan arkadaşım varsa bana yardımcı olabilirmi.Önümde yığınla kasa var en kolay şekilde halletmem lazıom.Şimdiden teşekkür ediyorum kolay gelsin.

Gönderildi : 25/02/2010 04:39

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 13
Active Member

Merhabalar bazı sitelerde windows 7 ile Acronis in uyumsuz oldugunu duymuştum.O uyumsuzluk sorununu zannedersem şuan sen yaşıyorsun:) Norton ghost 15 programı windows 7 ile tam uyumlu.Norton ghost ile deneyebilirmisin?

Ghost hakkında geniş bilgi : http://www.symantec.com/norton/ghost

Karşılaştırmalı en iyi imaj programları listeside burda : http://disk-imaging-software-review.toptenreviews.com/

Gönderildi : 25/02/2010 05:58

(@onur_cikit)
Gönderiler: 185
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tamam üstad akşam deneyip bilgisini vericem.Sağolasın.

Gönderildi : 25/02/2010 13:50

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba 100 mb alanıda imajlamak zorundasınız.Test ettim sorunsuz çalışıor.Ama http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/02/14/window-7-i-letim-sistemi-zerinde-imaj-almak.aspx  makalede win7 nin kendi içinden nasıl imaj alınması gerektiği anlatılıyor.

SAygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2010 15:40

(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member

merhaba arkadaşlar,

norton ghost 15 ile disk clone yapmayı denedim. fakat bootmgr hatası veriyor. sistemin image ını alıp kurmayı denedim fakat işletim sistemi yükleme hatası aldım. sonuç alabileceğimiz ve önerebileceğiniz başka bir program var mıdır? ilginize teşekkür ederim. iyi çalışmalar...

Gönderildi : 05/07/2010 14:43

(@ismailAKBIYIK)
Gönderiler: 46
Trusted Member

merhabalar bende norton ghost kullanıyorum. dos ortamında çalışan sürümü ile ben genelde sistemi başka bir yere taşıyacaksam. disk clone yapıyorum ve sorunla karşılaşmadım. partion ghost attığımda sizin de dediğiniz gibi boot mgr sorunu oluyor. ayrıca ben norton ghost11 kullanıyorum.

Gönderildi : 09/07/2010 15:12

(@skyrnnr87)
Gönderiler: 1
New Member

çözümü şudur acronisle recovery yaptıktan sonra tekrar win 7 cdsiyle cdden başlatıyoruz. repair seçeneğini seçtikten sonra önümüze bi pencere geliyor. bu pencere bişeyler arıyor. araması bittikten sonra no yu seçiyoruz. ve karşımıza alt taraftaki pencere açılıyor. üstteki seçeneği seçip devam diyoruz. gelen menüden command prompt diorz. açılan yerde 3 tane komut giricez...

1) bootrec /fixboot

2) bootrec /fixmbr

3) bootrec /rebuildbcd

(3. komuttan sonra size bi soru soracak ona "y" seçip devam ediyoruz. birinci aşama bitti.

Bilgisayar restart oluyor. tekrar cd den başlatıoruz. tekrar repair seçeneğini seçip gelen ekranda no dedikten sonra üstteki seçenekle devam ediyoruz. bu sefer startup repair seçiyoruz. ve bingo windows kullanıma hazır 😀

Gönderildi : 06/01/2011 18:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

çözümü şudur acronisle recovery yaptıktan sonra tekrar win 7 cdsiyle cdden başlatıyoruz. repair seçeneğini seçtikten sonra önümüze bi pencere geliyor. bu pencere bişeyler arıyor. araması bittikten sonra no yu seçiyoruz. ve karşımıza alt taraftaki pencere açılıyor. üstteki seçeneği seçip devam diyoruz. gelen menüden command prompt diorz. açılan yerde 3 tane komut giricez... 1) bootrec /fixboot 2) bootrec /fixmbr 3) bootrec /rebuildbcd (3. komuttan sonra size bi soru soracak ona "y" seçip devam ediyoruz. birinci aşama bitti. Bilgisayar restart oluyor. tekrar cd den başlatıoruz. tekrar repair seçeneğini seçip gelen ekranda no dedikten sonra üstteki seçenekle devam ediyoruz. bu sefer startup repair seçiyoruz. ve bingo windows kullanıma hazır 😀

Bilgi için teşekkürler wista ve 7 ile birlikte bir disk yeniden partitionlara bölünmeye kalktığında 100 mb bir alanı mbr olarak atama yapar.İmaj alırken bu lanında alınıp sonrasında geri dönülmesi gerekir.Bunlar yapılır ise sizin çektiğiniz zahmeti çekmeye gerek yok.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/01/2011 19:37

(@dali_sen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Ek bir çözüm daha 

Windows 7 sadece C 'nin imajını aldıysanız ve sadece Tek partition a geri dönme işlemi yaptıysanız ( 100 MB Lık açılış dosyalarının bulunduğu alan yoksa) Windows 7 DVD si ile sistemi açıp onarma seçeneğinden komut satırına düşüp bcdboot komtu ile açılış dosyalarını sistemin bulunduğu partition a oluştura bilirsiniz. Bunun için

bcdboot c:\windows /s c:

şeklinde komutu çalıştırarak 100 MB lık gizli alan olmadan da sistemi açabilirsiniz. 

Gönderildi : 06/01/2011 21:31

(@dali_sen)
Gönderiler: 21
Eminent Member

ya da Windows Pe CD si oluşturup sistemi bu cd ile de açabilirsiniz. 

Windows PE CD si oluşturma  ve bcdboot komutu ile bu işlemin nasıl yapıldığını dalisen.blogspot.com  bloğumdaki Windows PE  makalesinden bakabilirsiniz.

Gönderildi : 06/01/2011 21:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://kb.acronis.com/content/2870

windows7 destekleyen acronis urunlerini gösteren tablo 

Gönderildi : 07/01/2011 15:55

(@KeremAvcioglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member

konu eski ama yinede bende bildiğim yöntemi yazayım

win 7 ile format atarken önce  örn. 30 gb lik bi alan olusturuyorum ve yanında kendiside otomatik olarak 100 mb alan olustuyor sonra diyelim 40 gb daha ayrılmamıs alan kalıyor ben onuda bölüm olarak olusturuyorum sonra ilk basta olusturduğm 30 gb alanı ve windowsun kendi olsturduğu 100 mb alanı siliyorum ve 40 gb olan alana win7 yüklemesi yapıyorm. böylelikle 100 mb icin attığı dosyaları 40 gb olan alana atıyor ve 100 mb lik ayrı bi bölüm olmuyor  sonra bu 40 gb alan icinden image alıp yükleyince sorun olmuyor. bizzat denedim ve acronisin 2010 ve daha eski bir versiyonu ile attım sorun cıkmadı.

Gönderildi : 26/06/2012 02:41

(@KeremAvcioglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member

benim bu uzun anlatımımdan daha mantıklı ve güzel bi anlatım buldum bu daha basit bir yöntem.

http://bluelife.zxq.net/Files/Video/100_MB_Lik_Bolum.zip

Gönderildi : 26/06/2012 03:03

(@UGURHANOGLU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

arkadaşlar burdaki çözümleri tek tek deniyorum bakalım hangisi tutacak 😀

Gönderildi : 04/05/2014 18:37

(@UGURHANOGLU)
Gönderiler: 18
Eminent Member

arkadaşlar sanal makine de win7 kurdum backup aldım ve reeldeki makineye recovery yaptım hiç bi sorun çıkarmadan kurdu acronisin üniversal restore kısmını kullanmak çok avantaj sağladı bana artı 100 mb lık windowsun ön yükleme kısmını sanal makine direkt c nin içine gömüyor ama reeldeki bi makineden backup aldığımızda 100 mb lık kısmı da alıyor ve bootmgr hatası veriyor sonra bunun çözümü olarak win7 cd si ile onarma yapıyoruz ve sorun ortadan kalkıyor velhasıl kelam sanal makine de backup alıp reel makineye recovery yaptığımızda ileride sorun çıkarır mı bunu deneyen oldu mu arkadaşlar _???

Gönderildi : 10/05/2014 00:01

(@ilgarguliyev)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Selamlar,

Bir kac ay once firma upgrade windows projectine bashlarken bende bu sorunu yashadim, sonunda buldum

Ilk once Acronis-in son surumlerini deyeceksiniz (Acronis 2013-2014)

Ve image alarken, partitionlari full almak zorundasiniz

Umarim ishinize yarayacaq 

Gönderildi : 18/07/2014 11:59

Paylaş: