Forum

vısual basıc

Bildirimler
Hepsini Temizle

vısual basıc

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
358 Görüntüleme
(@burjuu)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

ben wın 7 kullanıorum fakat vısual basıc çalıstırmıo 6.0 yukledıgım halde hata verio bana bu konuda yardımcı olursanız sevınırım..

Gönderildi : 22/02/2010 19:25

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Programı kurmadan önce uyumluluk modunu xpsp 2 olarak ayarlayıp denermisiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/02/2010 19:39

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Yaptığım 1-2 araştırmaya göre Visual Basic 6.0 Windows 7 üzerinde çalışmıyor. Bunun yerine Visual Basic 6.0 ile çalışmaya kararlı programcılar. Windows 7 sistemleri üzerinde virtualization (sanallaştırma) yoluna gitmişler. Benimde tavsiyem o olur. Hali hazırda Windows 7 benim Laser yazıcımı tanımıyor. Bende sanallaştırma yoluna gittim.

Sizde VMware yada Virtual Box kullanabilirsiniz. Üzerine bir XP makina kurun ve çalışmalarınıza oradan devam edin. İyi çalışmalar.

Gönderildi : 23/02/2010 11:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Arkadaşlar burası bu soruyu sormak için doğru yer mi ? lütfen sizlerde tecrübeli üyeler olarak bunlara dikkat edin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2010 11:54

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Arkadaşlar burası bu soruyu sormak için doğru yer mi ? lütfen sizlerde tecrübeli üyeler olarak bunlara dikkat edin.

Abi taşıma yetkim olsaydı valla yazılıma taşırdım ama yetki yok =) Bende cevap verdim direk. =) Çözümsüz sorunu kalmasın abi arkadaşların.

Gönderildi : 25/02/2010 13:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

[;)]

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2010 15:20

Paylaş: