Forum

Windows XP Pro da i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows XP Pro da imagex ile imaj alırken hata

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
298 Görüntüleme
(@ekaragur)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Şirketimizde bulunan bilgisayarlarda virüs tespit ettik ve bunu maalesef temizleyemedik. Bizde en son çözüm olarak tüm terminalleri yeniden kurmaya karar verdik. Fakat terminal sayısı 110 olunca bu iş biraz zor oluyor. Bizde bir terminali tamamıyla kurduk tüm windows update ler dahil olarak. Sysprep yapıp işletim sistemini yeniden mühürledik. WinPe ile image aldık. Diğer makinaya bu imagı yüklediğimiz zaman bilgisayar resetliyor. Eğer güncelleme yapmazsak Sysprep yaparak aldığımız imaj bu sefer çalışıyor. Fakat makinayı imajdan yükleyip daha sonra güncellemeleri yüklersek hem çok zaman alıyor hemde tekrar virüs bulaşma ihtimali çok yüksek oluyor. Buna hangi güncelleme neden olabilir. yada bilinen başka bir teknik varmıdır. 2. part yazılımların çoğunu denedik. Bunlarla da başarısız oldu.  

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 20/02/2010 14:36

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba

kurdugunuz terminal server'ın imajını acronis universal restore ile alıp,imajdan geri dönün ve newsid ile yeni ssid verin. 

Gönderildi : 20/02/2010 15:37

(@ekaragur)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

windows pe bunu başarma şanmız yokmu?

Gönderildi : 20/02/2010 16:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Bu iş için Ahmet hocamızında söylediği gibi başarısı tezcillenmiş Acronis universal restore ile bu işi yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/02/2010 23:07

Paylaş: