Forum

Bellek konunmuna ge...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bellek konunmuna geçersız erışım

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@OnurAYDIN)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Wın XP makınede lokal admın ıle oturum açılabılıyor ancak domaın user ıle oturum açmak ısteyınce "Bellek konunmuna geçersız erışım" hatasını verıyor. Ne yapmam gerekır?

teşekkürler...

Gönderildi : 17/02/2010 14:27

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Domain user için çalışan bazı programlar için izin ayarlarında sorun olabilir. Hangi program için verdiğini tespit edip erişim izinlerine domain users yetkisi verirseniz sorun ortadan kalkacaktır.

Gönderildi : 17/02/2010 14:55

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ne  demek istediğinizi tam anlayamadım. Domain user için programımız falan yok ki bizim.

Gönderildi : 17/02/2010 15:10

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba Onur Bey,

Ortamda bir domain varsa ve kullanıcı bu bilgisayarda default policy ile açıyorsa izinlerle ilgili bir sorun var demektir. Yok domain ortamında v.s. değilseniz o zaman loglara bakınız orada hata logunu bulun bizlerle paylaşın (mutlaka izinlerle ilgili sorun vardır) gerekli düzeltmelerde yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 19/02/2010 05:23

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Evet, domain ortamı ve domain user ile oturum açamıyordum. Sorunu çözdüm, default user profilinde problem olmuş sanırım, başka bir pc den default user profilini kopyalayıp pc üzerindeki ile değiştirdim. başka bişeyler daha yaptım ama kuvvetle muhtemel sorunu bu çözdü.

Gönderildi : 19/02/2010 12:45

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler ...

Gönderildi : 19/02/2010 13:24

(@OnurAYDIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

almak kadar vermek de gerektiğine inanıyorum. Bu forumdan çok şey öğreniyorum, faydalanıyorum. benimde birilerine bi katkım olursa ne mutlu.

Gönderildi : 19/02/2010 14:54

Paylaş: