Forum

net logon hizmeti

Bildirimler
Hepsini Temizle

net logon hizmeti

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
421 Görüntüleme
(@fatihozcan)
Gönderiler: 248
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

netlogon hizmetinini başlatamama gibi bir sorunum var.buna bağlı olarak iş istasyonu da çalışmıyor.iş istasyonu hizmetini başlatmaya çalıştığımda "ocx" şeklinde bir hata alıyorum.bunların dışında client da bir sorun yok sadece uzaktan erişme problemim var.networkden çıkartıp yeniden almak istiyourm fakat sistem özellikleri bilgisayar adı bölümündeki değiştir ikonu aktif değil altında bir yazı"ağ başlatılmamış " şeklinde bir uyarı.yine hizmetlede ağ ile bir kaç servis durmuş start ettim yine aktif olmadı o bölüm....

Gönderildi : 11/02/2010 12:41

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Günaydın;

Peki işlemi yapmış olduğunuz makina client' mıdır ?

Gönderildi : 11/02/2010 12:46

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

günaydın evet client dır.

Gönderildi : 11/02/2010 13:43

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Aktif oturum kısıtlı kullanıcımıdır . Eğer kısıtlı kullanıcı ise hizmetleri yeniden başlatmada problem yaşıyabilirsiniz.

Yönetici oturumda da aynı problemi vermektemidir.

Üyesi olduğu bir domain var mıdır? - Eğer var ise Local' admin ile oturum açıp deneyiniz..

Gönderildi : 11/02/2010 15:50

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

evet local admin ile deniyorum ve yine başlamıyor.  bir domaine bağlı şu anda...

net logon servis inin başlamama sebebi iş istasyonu servisinin çalışmaması...eventlogda iş istasyonu bir win32 uygulaması değildir diyor.ağdan çıkartıp alayım diyourm fakat değiştir kısmı aktif değil..

Gönderildi : 12/02/2010 13:21

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Server ve workstation servisleri çalışmadığı sürece, ağdan çıkartamazsınınz.İlgili kısımlar disable gelir. Local adminde 2 servisi de stop edip, tekrar start etmeyi deneyiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 13/02/2010 12:17

(@fatihozcan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba defalarca yaptım o iki servisi ancak yine çözüm olmadı start olmuyor zaten...teşekkürlerr

Gönderildi : 15/02/2010 16:26

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sistemde virüs olma ihtimali muhtemel, güncel bir antivirüs programı ile tarama yöntemine gidiniz. Ayrıca eventlogları da inceleyebiliriz. Zira bize yol gösterebilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 17/02/2010 00:50

(@SelcukTURAN)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Merhabalar 

bende de aynı sorun var workstation u baslatmak istediğimde 1073 erorr veriyor 

netlogonu baslatmaya calsıtıgımda yada o gruba ait servisleri baslatmaya calsıtıgımda 1061 olarak bir hata veriyor nasıl asarım

gercekten cok acil  

Gönderildi : 07/01/2015 16:45

Paylaş: