Forum

Başka bir pc'nin ek...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Başka bir pc'nin ekran görüntüsünü vga kablo ile notebook ekranında görmek

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,096 Görüntüleme
(@SelcukUNAL)
Gönderiler: 319
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar şöyle bir sıkıntım var. Acaba böyle bir durum ile karşılaşıp çözen yada bana pratik bir çözüm önerecek biri varmıdır?

Server bir bilgisayarım var devamlı çalışıyor. Ama bazen ağdan kopuyor vs. Bende uzak bağlantı yapamıyorum. İlla gidip başında ekranını görmem gerekiyor. Böyle bir durumda alıyorum elime bir monitör gidiyorum takıyorum bilgisayara müdahalemi yapıp çıkartıyorum monitörü. Bu arada monitörü devamlı sabit olarak orada bırakacak durumum da yok yer müsait değil malesef. Ben şöyle bir şey yapmam istiyorum. Notebook'umla gideyim pc'nin başına bir ara kablo ile bir ucu notebook'un vga girişine bir ucunu da pc'nin ekran kartı çıkışına takıp pc'nin ekran görüntüsünü notebook ekranında göreyim. Böyle bir kablom var ama denedim beceremedim. 🙂 Biri yardımcı olabilir mi? 

Gönderildi : 09/02/2010 12:43

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Bende size bir alternetif sunayım. 

1u katlanabilir monitör entegre KVM

Gönderildi : 09/02/2010 13:03

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet bu güzel bir alternatif ama bu bahsettiğim server, serverdolabında değil. kullanıcıların katta bir köşede duruyor. Yani buradaolması gerekiyor. server odasına alınamıyorda bundan dolayı monitörsıkıntısı çekiyorum.

Gönderildi : 09/02/2010 13:58

(@murataydin)
Noble Member

Laptop Üzerindeki VGA çıkışı VGA-Out'tur. Görüntü alamazsınız

Gönderildi : 09/02/2010 14:24

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Yani bir yolu yok gibi. :(.

Acaba vga out çıkışı vga in girişin çevrilebilir mi?  

Gönderildi : 09/02/2010 14:25

(@murataydin)
Noble Member

Malesef bildiğim kadarıyla yok..

Gönderildi : 09/02/2010 14:46

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sağolasın kardeş. En iyisin ben monitörü taşımaya devam edeyim yada 11" 12" küçük bir lcd alayım. 

Gönderildi : 09/02/2010 15:00

(@SeckinTOKMAK)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Hocam ara bi aparat olması lazımdı,KVM to USB yada KVM 2 USB diye bir ismi vardı diye hatırlıyorum.Kutunun bir tarafında vga bağlantısı diğer tarafında ise usb gibi birşey olmalı.Bir zamanlar banada lazım olmuştu,sitenin linkini yada ürünün tam ismini bulabilirsem göndericem en kısa zamanda.

İyi Çalışmalar Dilerim

Hocam buldum,site linki

http://www.epiphan.com/products/frame-grabbers/kvm2usb/?gclid=CNLCosad5Z8CFYaRzAod_xLHqg

Türkiyede kim satıyor bilmiyorum ama.

Gönderildi : 09/02/2010 17:17

(@SelcukUNAL)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok çok sağolasın hemen bakıyorum inşallah hallederim.

Keslinlikle tam aradığım şeymiş.

Gönderildi : 09/02/2010 17:48

Paylaş: