Forum

win7 cdboot:cannot ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win7 cdboot:cannot boot from cd- code:5

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
666 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_
Konu başlatıcı

Merhaba win7 kurulumunda bu hatayı alıyorum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2010 22:36

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba,Bu hata msi ve assrock anarkartlarda oluşan bir durum oluşturduğunuz dvd yükleme mediası veya dvdnizde sorun yok yapılacak işlemler yeni bir bootmgr oluşturmak.

img burn programını kurun resimdeki ekranı açın
ImgBurn Code 5 Create image file from files or folders

Vista yükleme cdsi edinerek dvdnize yerleştirin.Resimdeki gibi boot imajı alınacak sürücüyü seçin ve kaydet butonuna basın.
ImgBurn Code 5 Extract boot sector

Kaydedeceğiniz yolu seçin
ImgBurn Code 5 Naming the boot sector file

Kaydet butonuna basarak çıkan yönergelere evet ve tamam diyin.
ImgBurn Code 5 Message used for the current project

Kaydetme işleminden sonra ekran aşağıdaki gibi olmalıdır.
ImgBurn Code 5 Make image bootable

Aşağıdaki ayarlamaları yapınız.
ImgBurn Code 5 Option tab select ISO9660 and UDF

Aşağıdaki gibi etiketinizi isimleyiniz.
ImgBurn Code 5 Add volume label ISO9660 and UDF

Aşağıdaki ayarlar seçili olmalıdır.
ImgBurn Code 5 Restrictions tab ISO9660

aşağıdaki ayarlar seçili olmalıdır.
ImgBurn Code 5 Restrictions tab UDF

win 7 dvdnizi vista dvdnizin yerine takarak resimdeki gibi konum belirtiniz.
ImgBurn Code 5 Choose DVD source

Daha sonra bu imajı kaydediniz.
ImgBurn Code 5 Choose destination ISO file name

Resimdeki yakma butonuna basarak vista bootmgrli win7 isonuzu oluşturunuz.
ImgBurn Code 5 Creating ISO file

İso oluşturuluyor.Çıkan yönergeleri evet ile geçiniz.
ImgBurn Code 5 Analysis of ISO file

Yazma işlemi bitince aşağıdaki menüleri tıklayarak ana ekrana geçiniz.
ImgBurn Code 5 Ez-Mode Picker

oluşturulan isoyu yazmak için aşağıdaki ekranı tıklayınız
ImgBurn Code 5 Burn ISO image to disc

isonuzun yolunu gösteriniz
ImgBurn Code 5 Select ISO file as source

yeni bir dvd takarak yazma işlemini başlatınız.
ImgBurn Code 5 Burning DVD

ImgBurn Code 5 Burning DVD progress

Geçmiş olsun.

Kaynak: http://www.unawave.de/windows-7-tipps/code5-error.html?lang=EN  

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/02/2010 22:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Detaylar önemlidir. Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2010 05:22

(@AgahEmreCINAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

merhaba Rıza resimler görünmüyor sorun bende mi yoksa kaynaktamı..Teşekkürler

Gönderildi : 05/03/2010 03:36

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Kaynakta sorun var sanırım Siz gerekli progrramı indirin yardımcı olmaya çalışıyım mantık aslında windows vistanın bootmgr si ile düzenlenmiş bir win7 dvdsi oluşturmak.siz vista dvdsi edinin onun içindeki bootmgr dosyasını yeni oluşturacağınız win7 imajının içine entegre edin ve sonra yazdırmayı deneyin. http://www.tomshardware.com/forum/1392-63-windows-upgrade-bootable-guide-having-issues burada biraz anlatılmış.

Gönderildi : 05/03/2010 11:45

(@AgahEmreCINAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/04/2010 14:38

Paylaş: