Forum

Windows Paylaşılan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Paylaşılan kaynaklar

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
330 Görüntüleme
(@ridvan)
Gönderiler: 55
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows XP de paylaşılan kaynağa erişimde kullanılan oturumlarla ilgili 2 sorum olacak.

1.Bir indows paylaşımında ulasmaya calıstıgımda kullanıcı adı ve şifre soruyor. Örnegin \\server1 yazdıgımda. Daha sonra oturumu kapatmadan her ne zaman \\server1 yazsam şifre ekranıyla karsılasmadan direkt paylasılan kaynaklara giriyorum. Bunu ortadan kaldırmak istiyorum. Yani her \\server1 yazısımda daha once kaynaklara erişmiş olsam da bana şifre sorsun(ama log off olmadan). Bunu yapabilen bir script veya bir oneriniz var mı?

2.Windows serverda Paylasılan kaynaga girerken şifreyi hatırla secenegi isaretlenmiş bir kaynak var. Bu şifreyi hatırlama ozelliğini iptal etmem lazım. Şifre hatırlanmasın. Bunu nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 01/02/2010 19:17

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

kerbtray ile bu işlemi yapabilirsiniz. programı kurun , sağ alt köşedeki ikonuna sağ tıklayın ve purge tickets diyin.

kayıtlı şifreleri silme değilde bu kutucuğu değiştirmek istiyorsanız eğer bir home edition üzerinde cmdkey dosyasını alıp ilgili sistem üzerine taşımınaz yeterli

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 01/02/2010 20:10

(@ridvan)
Gönderiler: 55
Estimable Member
Konu başlatıcı

teşekkür ederim hocam

Gönderildi : 02/02/2010 13:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32981
Illustrious Member Yönetici

rica ederiz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/02/2010 03:04

Paylaş: