Forum

win xp başlangı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

win xp başlangıç blogunu kontrol etme ya da oem den kontrol etme

7 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
326 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Arkadaşlar, merhabalar. Konuya belki uygun başlık olmadı ama tam derdimi orada anlatamadım. Durumu şu şekilde özetlemek istiyorum. Kullanıcı çocuklarının sürekli bilgisayarda olmasını ve kendisi işteyken çocuklarının bilgisayarı açmasını istemiyor. Önceden bilgisayarı açmasın diye elektrik kablosu alınırdı. Bilgisayarda tanımlı usb aygıtı takılı olmaz ise çalışmasını engelleyecek bir uygulama var mı? Bu sayede ebebeyin usb ya da dongle'ı iş yerine götürebilecek. Yardımlarınızı bekliyorum. İyi günler.

Gönderildi : 27/01/2010 13:07

(@alperozdemir)
Gönderiler: 703
Prominent Member

Bios a şifre koymaya ne oldu 🙂

Gönderildi : 27/01/2010 13:13

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Kasayı açıp gerekli pini çıkardıktan sonra Biosda şifre kalmıyo çocuklar öğrenmiş bunu. Ayrıca ebebeyinlerini arayıp biraz yalvardı mı şifreyi veriyorlar işte olduğu zaman donanımı yanında götüreceği için vermeside mümkün olmayacaktır.

Gönderildi : 27/01/2010 17:24

(@alperozdemir)
Prominent Member

Zamane çocukları süper ya 🙂 . Syskey tavsiye ederdim ama illa birşey götürmekse amaç Syskey için USB değil ama disket kullanabiliyorsunuz sistem o disketi takmadan açılmıyor . Başlattan çalıştıra Syskey yazarak deniyebilirsiniz.

Gönderildi : 27/01/2010 19:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

dongle tarzı bir şey ya da usb den kontrollu yapabileceğimiz bir olay var mı?

Gönderildi : 27/01/2010 20:54

(@alperozdemir)
Prominent Member

USB PC Lock Pro Tarzında bir programla yapabilirsiniz ama bu bilgisayarın bios açılışında değil işletim sistemi açılışında devreye girer .

Gönderildi : 27/01/2010 22:57

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim, benim işimi görür diye düşünüyorum. Programın kullanımı hakkındada bilgin varsa paylaşırsan sevinirim. İyi geceler.

Gönderildi : 28/01/2010 01:59

Paylaş: