Forum

WİN 7 FORMAT SORUNU

Bildirimler
Hepsini Temizle

WİN 7 FORMAT SORUNU

21 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
591 Görüntüleme
(@serkanhoroz)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Bir pc ye win 7 kurduktan sonra tekrar XP veya vista kurmak istediğimde buna izin vermiyor diskleride formatlamama isin vermiyor bu hatanın sebebi nedir acaba.   

Gönderildi : 12/01/2010 18:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Windows xp kurulumunda mesela disk format ekranına kadar geldiğinizde diskleri tekrar uçurup partition oluşturmak istediğiizde ne hata halıyorsunuz.

Biraz açıklama yapın sorunuz çok yavan.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2010 18:59

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

her denedigimde faklı sorunlarla karşılaştım örnek vermek gerekirse

- sistem dosyası bulunamadı.

- critical eror

gibi hatalar.

ayrıca başka insanlar la konuştuğumda aynı sorunlarla karşılaşan bir cok insanla karşılaştım. fakat kimse çözüm için bir şey söyleyemedi.

Gönderildi : 12/01/2010 19:40

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,

Ben yaklaşık abartmayım 1000 den fazla xp kurdum.Hiç birinde bu hataları almadım.Disk sorunlu ise değiştirdim ama siz net bir hata belirmiyor nerde hata çıktığı belli değil diyorsunuz.Bu şekilde nasıl yardımcı olabiliriz size.:(

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 12/01/2010 19:53

(@sametkoc)
Gönderiler: 82
Estimable Member

Merhabalar,

Kurulum yaptığınız media cd 'sinden veya Cd-rom aygıtınızdan kaynaklı bir problem olabilir.

Gönderildi : 12/01/2010 20:05

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben XP kurmakdan bahsetmiyorum bende biraz anlıyorum pc den. benim söyledigim WİN 7 kurduktan sonra tekrar XP veya vista kurmak ben burada sorunla karşılaşıyorum , sonuçta siz böyle bir sorun ile karşılaşmadıysanız karşılaşan ve çözüme ulaşan birileri varsa onlar yardımcı olacaktır. 

Gönderildi : 12/01/2010 20:07

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

samet bey farklı makinalarda aynı sorunla karşılaşıyorum farklı WİN7 versiyonları kullanıyorum dolayısıyla farklı cd rom ve cd ler de aynı sorunla karşılaşıyorum , hatta en son makinada harddisk i söktüm başka makinaya takıp ouick format attım o şekilde çözüme ulaştım 

Gönderildi : 12/01/2010 20:10

(@www-rizasahan-com)
_

Siz beni anlamadınız sanırım.

Forum kurallarına uymuyor büyük harfle başlık açıyorsunuz.Sorununuzu tam ve açık olarak belirtmiyorsunuz.Tam belli olmayan soruna teşhis koymakta zor olacaktır.İlk postunuzada diskiniz formatlayamadığınızı diğer postunuzda critiacal error ve dosya kopyalama hatası olduğunu söylediniz.Bu nedenle tam ve açık olarak bildirimde bulunmalısınız.

Burda herkes size yardımcı olmak için birbiri ile yarışıyor.Ama sizde lütfen biraz sorun tnaımlama konusunda açıklayıcı olun.

Saygılarımla.

Gönderildi : 12/01/2010 20:11

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

diskimi formatlamak istedigimde bu hataları alıyorum . ayrıca forum kurallarına uymamamın şu an konuştuğumuz konu ile ilgisi nedir anlayamadım ben sizden özellikle yardım istemedim bu olay başına gelmiş başka insanlar yardımcı olacaktır  rica ediyorum siz yardım etmeyin çünkü çözümden çok sorun çıkarmaya odaklı bir insan oldugunuz belli

Gönderildi : 12/01/2010 20:17

(@www-rizasahan-com)
_

Kolay gelsin....

Gönderildi : 12/01/2010 20:34

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

diskimi formatlamak istedigimde bu hataları alıyorum . ayrıca forum kurallarına uymamamın şu an konuştuğumuz konu ile ilgisi nedir anlayamadım ben sizden özellikle yardım istemedim bu olay başına gelmiş başka insanlar yardımcı olacaktır  rica ediyorum siz yardım etmeyin çünkü çözümden çok sorun çıkarmaya odaklı bir insan oldugunuz belli

Sayın serkanhoroz,

Arkadaşlarımız sizlere yardım edebilmek adına sizlere soru sormaktalar, sorununuza baktım çok yalın halde.Tutumunuz yanlış.Yapınız nasıl, aldığınız hata kodu nedir? Ortamda neler kullanılmakta? Nasıl bir removable media ile format işlemi gerçekleştiriyorsunuz gibi açıklamalar net bir şekilde olursa size daha hızlı yardımı olabiliriz.

Portalımızın belirli forum kuralları mevcut. Bunları yerine getirirsek daha iyi olacağı kanaatindeyim.Ek olarak bu sorun farklı arkadaşların başına da gelebilir.sizden sonra portalımızda search edecek arkadaşların rahat bir şekilde bulabilir.

Anlayışınız için teşekkürler. 

Gönderildi : 13/01/2010 02:53

(@ugurpek)
Gönderiler: 272
Reputable Member

Sevgili serkanhoroz ;

09-03-2009  tarhinde siteye olmuşsunuz  toplam 5 adet mesajınız var onlarıda bugün yazmışsınız

karşınızdaki insanın  Toplam Mesaji 935  dogrudur yanlıştır zamanını ayırmış mesai saatleri içinde size çeşitli yardımcı olmak için sorular sormuş;

Bu mudur sizin karşınızdakine saygınız mesafeniz  "ben sizden özellikle yardım istemedim bu olay başına gelmiş başka insanlar yardımcı olacaktır  rica ediyorum siz yardım etmeyin çünkü çözümden çok sorun çıkarmaya odaklı bir insan oldugunuz belli"

Ben de o kişisin sorun çıkartmaya değil çözmeye odaklı bir insan olduğunu düşünüyorum varmı elinizde bir delil!!

İşiniz size yardımcı olmaya çalışan insanların şevkini kırmakmıdır?

Siteyi hiç takip etmediğiniz ve sadece işiniz düştüğünde foruma mesaj yazdığınız apaçık ortada size cevap vericek arkadaşlar bunu gözardı etmesinler

İyi günler 

Gönderildi : 13/01/2010 03:34

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Sayın Serkanhoroz;

Kesinlikle Uğur Beyler e katılıyorum. Rıza Bey in burada amacı yardımcı olmaktır. Geçmişteki mesajlarını da incelerseniz bunu görebilirsiniz. Lütfen forum kurallarına uyunuz .

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 13/01/2010 11:43

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben Rıza arkadaşla bir sorun yaşamadım bana karşı tavrından hoşlanmadım kendisinden yardım istemedigimi söyledim bu konu sizi niye rahatsız ediyor bunu anlayamadım kendisine karşı kaba veya yanlış bir tutumum yok siz ondan daha fazla rahatsız oluyorsunuz sebebini anlayamadım fakat , ayrıca senin 5 mesajın var karşıdakinin 955 mesajı var ne demek bir insanla konuşurken mesaj hanesine bakıp ona göremi tavır takınıyorsunuz eger böyle ise bu cok aciz bir davranış , sorun hakkında yardımcı olmayacak olanlar yorum yapmasınlar rica ediyorum

Gönderildi : 13/01/2010 12:24

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Serkan Bey;

Ben foruma baktığımda hatanın tam yerini anlayamadım açıkcası. Siz win 7 kurulu bir bilgisayarı XP CD ile boot ettikten sonra biçimlendirme kısmında mı bu hatayı alıyorsunuz?

Gönderildi : 13/01/2010 12:32

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

Yaşamış olduğunuz sorunlara benzer sorunlarla özellikle noteboklarda çok oluyor bizde karşılaştık ben böyle durumlarda diski çıkartık başka makinaya bağlayıp  partitionları uçuruyorum ve ondan sonra eski makinasına takıp kurulum yapıyorum. açıkcası nedenini henüz bende bilmiyorum ama bu şekilde 8-10 tane makinayla karşılaştım.

kolay gelsin

Gönderildi : 13/01/2010 12:41

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

bende aynı şekilde başka makinaya baglayıp disk i uçurdum ama bunun başka yolu yokmu acaba , web de windows kendini korumak için windows sistem klasörlerinin oldugu partionda böyle şeyler olabiliyor diyor ama ne kadar güvenilir veya doğru bilmiyorum 

Gönderildi : 13/01/2010 12:46

(@oktaykumas)
Gönderiler: 110
Estimable Member

fazla araştırma zamanım olmadı ancak bu konuda birşey bulursam burda paylaşırım.

Gönderildi : 13/01/2010 13:03

(@serkanhoroz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

destek için teşekür ederim

Gönderildi : 13/01/2010 14:26

Sayfa 1 / 2
Paylaş: