Forum

Vista downgrade

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vista downgrade

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@GurselARICI)
Gönderiler: 75
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar

Hp pavillion dv6000 with vista home basic  var.Acilen xp with sp2 yapmam gerekiyor.Bu akşam şirkette sabahlıyacam yoksa! Bir türlü diski görmüyor dolayısıyla kurulmuyor xp..sata driverlerini buldum ancak bir faydası olmadı.Daha önceden karşılaşan var mı böyle bir durumLa ?

Gönderildi : 22/04/2008 23:15

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Biosta sata native mod varsa disable edip o şekilde denermisiniz

Gönderildi : 22/04/2008 23:20

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam öyle yapıcamda , yok bios da beni deli eden kısım orası zaten.Bios cok kısıtlı sanki

Main de sadece tarih ve saat değştirebiliyoruz

system fconfiguration var orada ise boot options dan baska bişi yok , virtual mod var birde ... Onu deneyecem de yok malesef.

Gönderildi : 22/04/2008 23:33

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

F2 ile bios'a girip Sata raid şeklinde birşey görürseniz onu disable edin.Menülerde olması lazım aceleden gözünüzden kaçıyor olmasın?

Gönderildi : 22/04/2008 23:40

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

f2 ye bastıgımızda sadece diagnostic bölümü geliyor bios içinden. F10 ile girebiliyoruz setup a dediğim gibi setup da ise disklerle ilgili hiçbirşey yok malesef.Şuanda hala defaultta gelen recovery kısmı duruyor hp nin. Acaba güvenlik için kısıtlamış olma ihtimali varmıdır ? Onu silsem ne tür problemler ile karsılasırım ?

Gönderildi : 22/04/2008 23:55

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

bios ta sada/raid olmadığına emin miisin ? sanki gözden kaçırıyorsun gibi bi his var içimde

Gönderildi : 23/04/2008 00:04

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam 4 kişi baktı şirkette ancak çıkmak zorundalardı, malesef ki şuanda sata ile ilgili yada disklerle alakalı bölüm görünmüyor bios da.

Gönderildi : 23/04/2008 00:07

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
Windows vistalı iken önce bios update deyiniz sata native mode desteği gelecektir.Eğer gelmez ise şunu yapmalısınız.
Usb disket sürücü önerim ibm marka olmalı.Notebooğunuza bağlayınız.cd den boot ediniz.Daha sonra F6 tuşuna basınız.Gelen karşılama ekranından usb disket sürücüdeki diskete çekmiş olduğunuz xp driverını gösteriniz diskleri gördüğünüz an kurulum başlamış demektir.
selamlar

Gönderildi : 23/04/2008 00:07

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hocam sonunda lanet olası bi sata driver i buldum ve gördü diski , hayatımda bu kadar sevinmemiştim bir disk gösterdim diye :)))))) Yardımlar için çok teşekkür ederim :)) Sırtımdan nasıl terler aktı bilemessiniz 🙂 biraz acil ve üst düzey bi laptoptur da kendisi 🙂

Gönderildi : 23/04/2008 00:16

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

sorununuzun çözülmesine sevindim. driver i isterseniz bizimle de paylaşın linkini dv6000 raid driver diye etiketini ekleyin hepimiz yararlanalım. iyi akşamlar.

Gönderildi : 23/04/2008 00:22

(@GurselARICI)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Link1

Link2

Link3

Link4

Link5

Link6

Yukarıdaki linklerde ki dosyaları indirip bir diskete yazalım sonrasında usb flopy ile raid sürücüsünü gösterelim ve tamamdır.Usb flopy edinmek istemeyen arkadaşlar , nlite vb. programlar ile cd hazırlayarak sata driverlerini entegre edip kullanabilirler. Bunun ile ilgili detaylı bir çalışma mevcut elimde isteyen arkadaşlara pm yoluyla link gönderebilirim.Kolay gelsin.

Gönderildi : 23/04/2008 00:50

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
Çözüldüğüne sevindik
6 tane dosyayı 1 tane rar dosyası yaparsanız kullnacak kişilerin kafası karışmaz
Tekrar selamlar

Gönderildi : 23/04/2008 00:55

Paylaş: