Forum

Ağ Bağlantılarım İk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ Bağlantılarım İkonunu Desktop'a Taşıma

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@GultekinAknur)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

ilginiz için şimdiden çok saolun. öncelikle şöle bir sounum var ;

xp kurulu pc ler workgurupta herkes birbirini görebiliyor ve dosya paylaşabiliyordu  masa üstüne kısayol atarak kullanıcıların burda hangi pc veri yollayacaksa bu kısayol sayesinde işlemi gerçekleştiriyodu.

win7 bu sorunu çözemedim ağı kullanıcıları görmekte sorun yaşamıyorum.fakat kısayolunu masaüstüne atamıyorum 5,6 kullanıcı olsa problem değil fakat 150 tane pc var onları toplu olarak masaüstüne kısayol nasıl yapabilirim.toplu derken yanlış anlaşılmasın grubun bulunduğu klasörü 🙂 umarım anlatabilimişimdir..

Gönderildi : 17/12/2009 17:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Resimdeki işlemi uygulayınız.Windows7 de aynı metodu kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 17/12/2009 17:48

(@GultekinAknur)
Gönderiler: 68
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim ben nasıl düşünemedim 🙂

Gönderildi : 17/12/2009 17:53

(@fikribulent)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Merhaba Gültekin Aknur,

Anladığım kadarıyla ağ komşularım ikonunu masaüstünde görmek istiyorsun.. Bu durumda Win7 makinanın start düğmesine bastığında çıkan arama kısmına network yaz. Sana kısa bir aramadan sonra network isimli objeyi getirecek. Üzerinde tıklarsan ağını görürsün (Network discovery off/onn yapman sana kalmış.) Bu ikonu da mouse ile sürükleyip masaüstüne kısayol oluşturabilrisin..

Vesselam.

Gönderildi : 17/12/2009 17:54

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Fikri Hocama ek olarak;

Masa üzerinde boş bir alanda sağ tuş yapın. Açılan menüden Kişiselleştirmeyi seçin.Görevler kısmında Masaüstü Simgelerini Değiştiri seçin. Açılan pencerede Masaüstü Simgeleri kısmında seçeceğiniz simgeler Desktopta görünecektir.

Gönderildi : 17/12/2009 18:43

Paylaş: