Forum

Sysprep Geri Alma

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sysprep Geri Alma

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
820 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar, Arkadaşlar biraz önce Asus N50 notebook ekranında power saver ayaralrının seçili olmasından dolayı yanlışlıkla daha önce yapmadığım Sysprep aracını çalıştırdım.  bu yüzden  Vista home premium işletim sistemindeki  user klasörünün içindeki Administrator-Deskop ki bütün verilerimi kaybettim.

verilerimi nasıl geri alabilrim. sysprepi    geri almanın bi yolu yokmu benzer durumla karsılaşan arkadaşlar oldumu. cok zor durumdayım cok önemli dosyalarımı kaybettim. önemli olan masaüstündeki dosyalarımı  geri alabilmem bunun için data recovery yazılımlarımı kullanmalıyım.

bu sanırım bir nevi sistem formatlamaya giriyor.

recuva yı denedim sonuc alamadım.

tşkler..

Gönderildi : 06/12/2009 00:40

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Sysprep sonrası var olan kullanıcılarla dosyalara erişemiyorsan, dosyaların sahipliğini alarak verilere erişebilirsin (EFS'li dosyalar dışında).

Eğer dosyaların hiç biri disk üzerinde yoksa, gerçekleşen işlem sysprep değil recovery (sistemi ilk haline döndürme - bir noktada format) olabilir.

Gönderildi : 06/12/2009 04:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam cvp için tşkler gecenin bu saatinde su anda inanın bütün verilerimi kayabettiğim için cvp yazacak halim bile yok,
bir anda ne oldnu anlayamadan sankii bir kader çizgisi gibi pc kapandı. ,

administrator klasörünün içi bom boş 0 mb su anda data recovery yapıyorum ama bu konudada cok acemiyim. nasıl dosyalarımı geri getirebilrim. bu konud anasılbir yol izllemeliyim. sysprep sonrasında bu hale geldi.pek sistemi ilk haline döndürmenin bir yolu yokmu . sysprep öncesine ne yapmam gerekiyor. caresizim.

tşkler...

Gönderildi : 06/12/2009 04:42

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba;

Sistem Geri yüklemeyi denediniz mi ? ayrıca birde recovery programı ile deniyebilirsiniz , easy recovery bu alanda çok başarılı programdır kullanımları son derece basittir ..

Sadece başka bir disk olması gerekli yada diskin 2 ye bölünmüş olması yeterli ...

Gönderildi : 06/12/2009 04:51

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hocam en can alıcı noktada sistem geri yüklemenin kapalı olması, bir kaç sistem recovery programı indirdim su anda onları deniyorum. bir sekilde bu dosyaları kurtarmam gerekli ama nasıl bilmiyorum. yani cokkk cokkk önemli benim için...

Gönderildi : 06/12/2009 05:09

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Sistem geri yükleme word, excel, ppt, jpg vs.. vs.. gibi dosyaları geri getiremez. Ben hala sysprep değilde os recovery yapıldığını düşünüyorum 🙂 çünkü sysprep profiller içindeki verilere zarar vermez. Os recovery adımları görüntü olarak syspreple çok benzerdir. Bu işlem disk üzerindeki eski os'in üzerine yazar. Üzerine yazılmamış kısımlar varsa, bunları kurtarmak için easy recovery'i öneririm.

Gönderildi : 06/12/2009 14:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serhat belkide söylediklerin doğru cok enteran bir sekilde gelişti olan pc açında power save konumıuunda ekran beyazken nereye tıkladığımı anlayamadan  işlemyapmaya başladı ve pc kapandı açılınca yeniden sistem kuruyomuşcasına 5 10 dk bekledi sonrada  yeni kullanıcı oluşturmamı istedi.

peki o dodyaları geri getirebilmem gerçekten mümkünmü data recovery progrmaıyla.  get data back for ntfs 4  kullandım. 

şu anda dün gecen beri ontrack easy recovery tarama yapıyor burda format recovery  işlemi mi yapmalıyım.

tşkler..

Gönderildi : 06/12/2009 22:24

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Easy recovery'de format recovery ile geri alabilirsiniz. 

Gönderildi : 07/12/2009 04:21

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Veri kurtarma ile ilgili benimde tavsiyem File Scavenger programıdır. Saygılarımla....

Gönderildi : 08/12/2009 03:17

(@aykutsinanes)
Gönderiler: 380
Reputable Member

Selam;

Recovery Programlariyla Taramalarini Yaptiktan Sonra Kesinlikle Ayni Disk Uzerine Geri Yedeklememelisin Ayni Disk Uzerin de 2. Bolumude Olmaz. Muhakkak Baska Bir Disk veye Alana Atman Gerekli. Tekrar Kuratarilacak Verini Uzerine Yazabilirsin. Kurtarma Tamamlanmis Gorunebilir ama Dosya Butunlukleri Bozulma Riski Cok yuksek,

Kolay Gelsin.

Gönderildi : 08/12/2009 03:34

Paylaş: