Forum

msn yeni sür&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

msn yeni sürüm kurulmuyor 0x8104000b bu hatayı veriyor ve internete bağlı olduğunuzdan emin olun diyor...bazı internet sayfalarıda açılmıyor

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
369 Görüntüleme
(@newyaren)
Gönderiler: 10
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba windows live messengeri yükleyemiyorum 0x8104000b bu hatayı veriyor ve internet bağlantınızı kontrol edin diyor oysaki internet var pek cok sayfayada girebiliyorum.micrasoftun sayfalarına girmiyor sonra nod32 ye girmiyor garip bir durum virus oldugunu dusunuyorum ama bir çözüm bulamadım nettede cok aradım tam bir cevap bulamadım. hatta bu konuyuda sorun olan makinadan yazıyorum..şimdiden teşekkür ediyorum.cevaplarınız icin

Gönderildi : 03/12/2009 18:33

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

İnternet explorer 7 yi kurup denermisiniz ...

Gönderildi : 03/12/2009 18:37

(@newyaren)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabab internet explorer 8i kurmustum sonra kaldırdım ondan mı diye yine olmadı işin garibi aynı ağdaki başka makinalarda sorun yok onlarda 8 var 6 var problem yok.netten bir kaç yerden modemdeki ayarları kontrol et demişler.hepsi normal kontrol ettim.ağdaki başka makinalarda sorun yok.problem bu makinada

Gönderildi : 03/12/2009 18:51

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Yapınız hakkında bilgi vermeden soru sormuşsunuz. Lütfen yapınız hakkında bilgi verir misiniz? PC nin işletim sistemi, SP durumu , bahsettiğiniz MSn yüklenen diğer PC lerden farklılığı? v.s

Gönderildi : 03/12/2009 19:40

(@newyaren)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Yapınız hakkında bilgi vermeden soru sormuşsunuz. Lütfen yapınız hakkında bilgi verir misiniz? PC nin işletim sistemi, SP durumu , bahsettiğiniz MSn yüklenen diğer PC lerden farklılığı? v.s

xp sp3 yüklü ortak kullanılan bir ağdan bağlı internete.başka 5 tane makinada sorun yok bunda sorun var.bu makinayıda yeni kurdum.internet var cunki pek cok sayfa açılıyor ama mesala http://www.nod32.com.tr/  ye girmiyor sayfa görüntülenemiyor diyor sonra http://g.live.com/1rewlive3/tr/wlsetup-custom.exe  den msn nin setup dosyasını indireceğim yeride acmıyor ama pek cok sayfayı acıyor.zaten sorunu özetlersem msn kurmaya çalıştığımda internete bağlı oldugunuzdan emin olun diyor interneti görmüyor.ve işte bazı sitelerede girmiyor. bu sorun pek cok makinada başıma geldi.ben bilgisayarcıyım bu arada.bunun bir virus oldugunu düşünüyorum.ama çözüm bulamadım:( başka bir makina kurdum şimdi aynı şeyleri yukledim onda hiç bir problem yok.bu makinaya bişi bulaştı veya bir sorun var ama bulamıyorum... makinada extradan kurulu bişi yok ne güvenlik duvarı nede başka bir program sade bir kurulum yani

Gönderildi : 03/12/2009 19:58

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Microsoft un sitesinden güncelleme yapabiliyormusunuz? Güvenlikle ilgili web sitelerine erişiminiz var mı? Paylaşım klasörlerine ulaşabiliyor musunuz?

Gönderildi : 03/12/2009 20:15

(@newyaren)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Microsoft un sitesinden güncelleme yapabiliyormusunuz? Güvenlikle ilgili web sitelerine erişiminiz var mı? Paylaşım klasörlerine ulaşabiliyor musunuz?

kasperin sitesinede nod 32 yede girmiyor microsoftun sitesinede girmiyor:(

Gönderildi : 03/12/2009 20:35

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Daha öncede bu tarz problemi olan arkadaşlarımız post açmışlar ve çözüme ulaşılmıştı. Conficker yada türevi olan bir virüse maruz kalmış olma ihtimaliniz yüksek.

Gönderildi : 03/12/2009 20:48

(@memedaligurbuz)
Gönderiler: 21
Eminent Member

Hocam Aynı sorun daha önce denk geldi Anti virüs yazılımında update yapmayacaktır Malware Ve Combofix İle Tarama Yapmayı dene 

Gönderildi : 03/12/2009 21:01

(@newyaren)
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok şükür sorun halloldu..virus oldugunda şüphem buyuktu nod32 3 vardı o görmüyormus onu kaldırıp 4ü kurdum ve kurulum biter bitmez hemen bir kaç tane algıladı ve sildi sonra pc yi yeniden acınca sorunlar gitti.combo ile kaç defa tarama yaptırdım ama olmuyordu.demek son sürüm bir antivirus sorunumu çözecekmiş. herkeze teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/12/2009 21:12

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler

Gönderildi : 03/12/2009 22:52

Paylaş: