Forum

Domaine join sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine join sorunu

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Serverda gerekli kullanıcı tanımlı isimde aynı fakat join olamıyor.İşletim sistemi olarak windows xp sp2 kullanıyoruz.

adminin kullanıcı adı ve şifresinide soruyor yazıyorum daha sonra resimdeki hata ile

[img] [/img]

Gönderildi : 17/11/2009 18:39

(@RamazanKOla)
Gönderiler: 10
Active Member

Admin olarak login olabiliyor musunuz?

Eğer login oluyorsanız, network drive ları kaldırıp tekrar login olmayı deneyin.

Sorununuz çözülmezse system restore yapın.

Gönderildi : 17/11/2009 18:49

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

admin olarak login olmaya çalıştığımda kısa bir süre bekletiyor ve resimdeki hata ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 17/11/2009 18:58

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

merhaba kullanıcıyı domainden çıkartıp dc'deki makinesi eger silinmemişse silip tekrar domaine join ederek deneyin.

Gönderildi : 17/11/2009 19:04

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Zaten makineyi domaine join edemiyorum ki yeni format attım makineye kullanıcı oluşturdum fakat oluşturduğum kullanıcı ile domaine join edemiyorum.

Gönderildi : 17/11/2009 19:07

(@RamazanKOla)
Gönderiler: 10
Active Member

Farklı bir kullanıcı ile giriş yapmayı denediniz mi? (Domain admin olan bir kullanıcıyla)

Gönderildi : 17/11/2009 19:19

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Çok gariptir ki pc ismini isim değil isim soyisim yapıp bu şekilde denedim domaine join oldu ama bu kullanılmayan isimde neden bu şekilde hata verdi anlayamadım.

Gönderildi : 17/11/2009 19:33

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Selamlar;

Hocam etki alanına dahil etmeye çalıştığınız bilgisayar ismi ile aynı isimde etki alanıda kayıtlı bilgisayar hesabının olup olmadığını kontrol ettiniz mi? Eğer aynı isimde var ise o bilgisayar hesabını silip tekrar denemelisiniz.

Bir de "kullanıcı oluşturdum" demişsiniz. Bu kullanıcı etki alanında mı yoksa bilgisayar üzerinde mi?

Kolay gellsin...

Gönderildi : 17/11/2009 19:37

(@doganbayraktar)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Evet etki alanında aynı bilgisayar ismiyle kayıtlı olup olmadığına baktım başka kullanıcı yoktu.Oluşturduğum hesabı bile tekrar yanlışlık olmasın diye kaldırıp tekrar oluşturdum yine olmamıştı,daha sonra kullanıcının bilgisayar ismini değiştirdim isimdi sadece soyisimle beraber yazdım domaine alabildim şuanda bir sıkıntı yok.

Cevaplar için çok teşekkürler.

Gönderildi : 17/11/2009 19:53

Paylaş: