Forum

windows7 xp mode so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows7 xp mode sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_
Konu başlatıcı

Merhaba,

Win7 kurdum genel hatları ile vistayı andırıyor ama stabil güzel çalışıyor.Bazı çok güzel can alıcı özellikler geliştirmişler.Ama bende öyle bir sorun yaptıki bütün hevesim kaçtı.Elimde bir hp compaq laptop var.Bunlarda fabrika çıkışınca bios kısıtlı kullanıcı müdahale edemiyor.Ben intelin sayfasından işlemcimi check ettirince işlemcimin sanallaştırmaya uygun olduğunu gördüm.Fakat bu özellik liltli sanırım.aşağıdaki hatayı alıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Tşk.

https://i0.wp.com/img504.imageshack.us/img504/9784/adszfs.png?w=1220&quality=80

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/11/2009 17:46

(@rahmidilli)
Gönderiler: 2458
Famed Member

Merhabalar,

Biostan bu özelliği açmanız gerekiyor.

Gönderildi : 02/11/2009 20:02

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

Merhaba biosum kısıtlı belki kullanma imkanınız olmuştur.

Bu hp compaq salak bi seri yaptı biosuna girilemeyen:(

bu durumda nasıl bir çözüm yapabilirim acaba başka bir yöntemi varmı bunu.

Sanallaştırma destekliyor cpu ama özellik kilitli:(

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2009 17:21

(@rahmidilli)
Famed Member

HP ile bir görüşün bios ayarlarına girilemeyen bilgisayar mı olurmuş. POST sırasındaki bios'a geçmek için kullanılan tuş kombinasyonunu bilmiyorsanız o başka tabi.

Gönderildi : 03/11/2009 19:20

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba linki incelermisniz.İşlemciniz sanallaştırmayı desteklemiyor gibi gorunuyor http://ark.intel.com/Product.aspx?id=37251

Gönderildi : 03/11/2009 20:03

(@www-rizasahan-com)
_
Konu başlatıcı

ben direk intelin sayfasından check ettim destekliyor oalrak gösterdi.

Bios konusuna  gelince hp compaq laptopta biosa girilemiyor kısıtlı bir bios var.

Çok saçma bir durum neymiş efendim ürün üzerindeki işletim sistemine göre ayarlanmış.Bu şekilde her şey çalışıyormuş.Farklı bir işletim sistemi yüklenemzmiş.:(((

neyse başka makinede deneyeceğim başka alternatif yok hp yi aradım onlarda bios konusunda yardım etmiyorlar kısıtlı diyorlar başka bişey demiyorlar.

Gönderildi : 04/11/2009 16:01

(@rahmidilli)
Famed Member

ben direk intelin sayfasından check ettim destekliyor oalrak gösterdi.

Bios konusuna  gelince hp compaq laptopta biosa girilemiyor kısıtlı bir bios var.

Çok saçma bir durum neymiş efendim ürün üzerindeki işletim sistemine göre ayarlanmış.Bu şekilde her şey çalışıyormuş.Farklı bir işletim sistemi yüklenemzmiş.:(((

neyse başka makinede deneyeceğim başka alternatif yok hp yi aradım onlarda bios konusunda yardım etmiyorlar kısıtlı diyorlar başka bişey demiyorlar.

Geribildirim için teşekkürler. Ne kıymetli bios ayarları varmış...

Gönderildi : 04/11/2009 22:21

Paylaş: