Forum

Viamraid.Sys Mavi E...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Viamraid.Sys Mavi Ekran Hatası

10 Yazılar
6 Üyeler
0 Reactions
433 Görüntüleme
(@Ozgur_Toslak)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ;

Geçenlerde bilgisayarımın aniden hata ( mavi ekran ) verip sistemden çıkmasıyla şok oldum..Ve bu mavi ekrandaki hatada ;

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

viamraid.sys

Bu hatadan sonra sistemi hiç açamadım ve formata gerek duydum ve format ekranına geçerken de bu hatayı verdi yine..Raid Driverli SP3 kurmaya çalıştım format ekranına geleceği sırada bu hatayı verdi yine..Yazılımsal olarak bir çare bulamadım..

Yardım edebilirseniz sevinirim..Teşekkürler..

Gönderildi : 31/10/2009 22:15

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Raid üreticisinin(Anakart Üreticisi) raid ile  ilgili updatelerini indirip deneme yaptınız mı?

Gönderildi : 31/10/2009 22:40

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Selam,

Kullandığınız bilgisayar PC ise üzerindeki ekran kartından olabilir.

Gönderildi : 31/10/2009 22:52

(@Ozgur_Toslak)
Active Member
Konu başlatıcı

Melih Bey , söylediğiniz gibi yaptım herşeyi anakartımın modeli Asrock , bunun için Raid sürücülerini indirip disket sürücü ile yükleme yapmaya çalıştım , viamraid.sys dosyasını yüklüyor gibi görünüyor fakat format ekranına geçeceği zaman direk mavi ekranda bu hatayı verior tekrar.

Gönderildi : 31/10/2009 22:57

(@Ozgur_Toslak)
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar yardım bekliyorum ..

Gönderildi : 01/11/2009 19:08

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Genel bir çözüm olacak ama bilgisayar üzerindeki tüm parçaları test etmeni öneririm farklı bir bilgisayar üzerinde.

Gönderildi : 01/11/2009 19:16

(@Ozgur_Toslak)
Active Member
Konu başlatıcı

Ram'in yapması büyük ihtimal olabilir dediler,farklı Pc de denedim Rami sağlam çıktı , Anakartta hata olsa farklı problemler de çıkabilir..Ekran kartında olma ihtimali nedir sizce ? Raid Driver ekran kartini etkileyebilecek bir sürücümüdür ?

Gönderildi : 01/11/2009 19:28

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Rami test etmek yaklaşık 24 saati bulan bir uygulamadır. Tak çalıştır yöntemiyle tam olarak test edilmez. Ram test programı ile raminizi test edebilirsiniz.

Yüklenmiş yanlış driverlar bile zarar verebilir sisteme.

Onboard varsa anakart üzerinde orayı deneyebilirsin. Ayrıca disk veya işletim sistemi kurmuş olduğum cd den de şüphelenirdim ben.

Gönderildi : 01/11/2009 21:13

(@korhankoseoglu)
Gönderiler: 547
Honorable Member

XP Cd'nize, raid driver'ı entegre edip, kurulum yapmayı deneme şansınız oldu mu ?

Gönderildi : 02/11/2009 01:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Güncel olan biosu update etmeyi denermisiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 02/11/2009 03:22

Paylaş: