Forum

xp fax servisi

Bildirimler
Hepsini Temizle

xp fax servisi

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
367 Görüntüleme
(@emirdesen)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

santraldeki xp ye fax/modem kartı taktım, mevcut bir adet fax makinamız var ayrıca, ben fax alımlarını bilgisayara gelmesini fax gonderimlerin ise sadece fax makinasından yapmak istiyorum. fax hattımız bir adet bağlantıyı paralel yaptım olmadı gelen fakslar yine faks cihazından cıkıyor fax da geleni kapatma ozeliği yok, hatttı xp ye taktım gonderim ve alım yapıyourm ama bu seferde gonderilen evrakı scan ettiğim için karşı tarafa cok silik gidiyormuş, faxsın goruntusunu koyulaştırabiliyormuyuz ?

yada bu yapıda en uygun ne olur hatamı yapıyourm acaba?

Gönderildi : 29/10/2009 19:58

(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member

Fax makinesini bilgisayara bağlayıp gelen faksları bilgisayara düşür demeniz gerekiyor. Böylece istediğinizi yapmış oolursunuz?

Gönderildi : 29/10/2009 20:22

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

peki fax gonderimlerinde fax cihazından nasıl yapabilirim, hattı paralel bağlayınca fax makinasına duşuyor faxlar

Gönderildi : 30/10/2009 00:55

(@kaantekkol)
Noble Member

Fax Makinesini bilgisayara bağlayınca fakslar bilgisayara geliyor mu?

Eğer gelmiyorsa üretici firma ile görüşebilirsiniz. Marka model belirtir misiniz?

yönlendirme işlemi faks makinesi üzerindeki ekrandan yada bilgisayar üzerine kurduğunuz yazılım üzerinden yapılabilir olmalıdır.

Gönderildi : 30/10/2009 13:24

(@emirdesen)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hattı parallel bağladım fax cihazından gelen cağrıyı 10 aldım xp de is 1 aldım, direk fax su anda xp deki modeme duşuyor, gonderim yaparkende fax cihazından yapıyourm yardımınız için tesekkuler.

Gönderildi : 01/11/2009 03:25

(@kaantekkol)
Noble Member

Geri Bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 01/11/2009 15:18

Paylaş: